چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 14 ژانویه 2021 | 14:04 ب.ظ
نماینده گرمی مغان در مجلس:

کمبود آب آشامیدنی و بیکاری مشکل اصلی گرمی مغان است

کمبود آب آشامیدنی و بیکاری مشکل اصلی گرمی مغان است نماینده گرمی مغان در مجلس شورای اسلامی، کمبود آب آشامیدنی بویژه در مناطق روستایی و بیکاری را اصلی‌ترین مشکل این شهرستان عنوان کرد و گفت: مشکل تامین آب از منابع مطمئن و دائمی برای مناطق شهری و روستایی گرمی تاکنون حل نشده است.

ولی اسماعیلی روز پنجشنبه در دیدار با اهالی شهرستان تازه تاسیس انگوت افزود: در حال حاضر بیش از ۲۰۰ روستای شهرستان گرمی و انگوت با مشکل کمبود آب آشامیدنی روبرو هستند.

وی با اشاره به آغاز اقداماتی برای تامین آب این روستاها بیان کرد: امیدواریم با بهره‌برداری از طرح‌های در دست اجرا، به زودی شرایط تامین آب ۱۵۰ روستای منطقه بهبود یابد.

نایب رئیس کمسیون اجتماعی مجلس یازدهم ، بالا بودن نرخ بیکاری و نیز نحوه و میزان اشتغال مولد جمعیت ساکن در این منطقه را یکی دیگر از مشکلات مهم حوزه انتخابیه خود ذکر کرد و ادامه داد: این مساله سبب شده است که با مهاجرت اهالی، جمعیت این منطقه از ۱۲۰ هزار نفر طی بازه زمانی ۱۰ ساله به ۷۴ هزار نفر کاهش یابد.

نماینده گرمی مغان و انگوت در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: برای حل این موضوع هم اقداماتی مانند جذب سرمایه‌گذار و راه‌اندازی چند کارخانه زیر مجموعه شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) در دستور کار قرار گرفته است.

وی همچنین گفت: با سرمایه‌گذاری‌های برنامه‌ریزی شده جمعیتی بالغ بر یک هزار نفر در واحدهای در حال تاسیس به کارگیری خواهد شد.

اسماعیلی تاکید کرد: برغم ایجاد این تعداد فرصت شغلی هنوز ۲ هزار و ۷۰۰ نفر بیکار اغلب تحصیل کرده در این شهرستان به دنبال شغل هستند که اگر راه‌حلی برای این مشکل پیدا نشود روند مهاجرت این سیل بیکاران به شهرهای بزرگتر و کلانشهرها ادامه خواهد داشت.

وی نامناسب بودن وضعیت راه‌های بین شهری و روستایی منطقه را نیز نامناسب، غیرقابل قبول و خطرناک خواند و افزود: در این زمینه فعالیت‌هایی با همکاری قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا شروع شده که امیدواریم با همکاری دولت این مشکل را نیز حل شود.

شهرستان گرمی مغان با ۷۴ هزار نفر جمعیت در شمال استان اردبیل و در ۱۱۰ کیلومتری مرکز استان قرار گرفته و حدود یک ماه پیش به ۲ شهرستان گرمی مغان و انگوت تقسیم و تفکیک شد./ایرنا

کد خبر : 16301

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس