جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: چهارشنبه 13 ژانویه 2021 | 17:19 ب.ظ
نائب رئیس مجلس:

محلات سیزده گانه اردبیل بازآفرینی می شود

محلات سیزده گانه اردبیل بازآفرینی می شود اردبیل – نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: برای بازآفرینی بخشی از بافت فرسوده محلات سیزده گانه اردبیل سه پروژه درنظر گرفته‌ شده که فردا در سفر معاون وزیر راه و شهرسازی به اردبیل تصویب می شود.

به گزارش پایگاه خبری گام دوم، علی نیکزاد بعد از ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران از سفر یک‌روزه معاون وزیر راه و شهرسازی به اردبیل خبر داد و اظهار کرد: با هماهنگی و پیگیری‌های صورت گرفته برای نوسازی بازار و بازآفرینی بخشی از بافت فرسوده محلات سیزده گانه اردبیل، بیش از ۲۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافت.

‌وی افزود: طبق دعوتی که از مهدی عبوری، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری به‌عمل آمد با همراهی نمایندگان اردبیل، نیر، نمین و سرعین از بازار تاریخی قیصریه اردبیل و برخی از محلات سیزده گانه فردا در اردبیل بازدید خواهد شد.

‌نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته و هماهنگی‌هایی که با مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری انجام داده‌ایم، برای بهسازی، نوسازی و بازآفرینی بخش‌های فرسوده بازار تاریخی اردبیل ۱۴ میلیارد تومان اعتبار اختصاص خواهد یافت که اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان متولی این پروژه خواهد بود.

‌نیکزاد با اشاره به لزوم تسریع فرآیند و توجه بیشتر به بازآفرینی در بافت‌های فرسوده و محلات سیزده گانه اردبیل، اظهار کرد: در سفر و بازدید مردادماه امسال از محلات عدالت‌آباد و ایران‌آباد، در کمتر از ۱۵ روز چک تخصیص اعتبار ۴۵ میلیارد ریالی مصوبه این سفر برای احداث مجموعه ورزشی و زیرسازی آسفالت صادر شد.

‌وی گفت: در بازدید فردا نیز برای بازآفرینی در محلات سیزده گانه سه پروژه ۲ میلیارد تومانی در نظر گرفته‌ایم که مصوب خواهد شد و قطعاً با هماهنگی و پیگیری‌هایی که صورت داده‌ایم در آینده نزدیک پروژه‌های بیشتری در این مناطق تعریف و برای تخصیص بودجه ملی آن‌ها اقدام خواهیم کرد.

کد خبر : 16262

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس