شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: سه‌شنبه 12 ژانویه 2021 | 20:22 ب.ظ
عضو کمیسیون عمران مجلس:

تخلف خطوط هوایی در افزایش قیمت بلیت محرز است

تخلف خطوط هوایی در افزایش قیمت بلیت محرز است گروه استان‌ها – عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به ادامه افزایش قیمت بی‌رویه بلیط هواپیما گفت: در حال حاضر تخلف خطوط پروازهای هوایی محرز است.

صدیف بدریاظهار داشت: برخورد با ایرلاین‌های متخلف باید در دستور کار سازمان هواپیمایی کشوری قرار بگیرد که به همین منظور نیاز است نسبت به جلوگیری از افزایش غیرقانونی قیمت بلیط‌ها تصمیمات اساسی اتخاذ شود.

وی با اشاره به این که نظارت جدی بر قیمت‌گذاری سازمان هواپیمایی کشور اولویت اساسی است، گفت: برخورد با قیمت‌گذاری‌های غیرقانونی اولویت اساسی است و در این زمینه درصدد هستیم برای جلوگیری از افزایش قیمت بلیط ایرلاین‌ها که کاملاً غیرقانونی است اقدامات لازم را انجام داده و وضعیت را به شرایط متعادل بازگردانیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طبق بخشنامه‌ای که سال‌های گذشته در نرخ‌گذاری بلیط‌ها انجام می‌شد نرخ‌گذاری براساس عرضه و تقاضا است که امسال سقف قیمت‌ها را بر اساس سیال نرخ‌گذاری نکرده و این امر سبب افزایش قیمت بلیط پروازها در تمامی مسیرها شده است.

بدری تصریح کرد: جلوگیری از افزایش افسارگسیخته قیمت‌ها در حال حاضر اولویت اساسی است و در این زمینه براساس مصوبه کمیسیون شرکت‌های هواپیمایی مجاز به ۱۰ درصد افزایش قیمت برای استفاده از ۶۰ درصد ظرفیت هواپیما شده‌اند.

وی اظهار کرد: هر گونه افزایش قیمت باید با مجوز این کمیسیون انجام شود و افزایش بدون این مجوز غیرقانونی و تخلف محسوب می‌شود که به همین منظور نیاز است تا در راستای حل مشکلات مربوطه برنامه‌ریزی‌های لازم انجام یابد./تسنیم

کد خبر : 16251

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس