دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: سه‌شنبه 12 ژانویه 2021 | 20:17 ب.ظ

مرگ خاموش در اردبیل/ ۱۴ نفر قربانی گازگرفتگی شدند

مرگ خاموش در اردبیل/ ۱۴ نفر قربانی گازگرفتگی شدند مدیرکل پزشکی قانونی استان اردبیل از مرگ ۱۴ نفر بر اثر مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن در اردبیل خبر داد.

به نقل از پزشکی قانونی استان،  دکترعلیرضا فرخی  بعدازظهر امروز در رابطه با آخرین آمار گازگرفتی در سطح استان  اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۴ نفر از هم استانی‌ها بر اثر مسمومیت با گاز مونوکسید کربن فوت شده است که متوفیان ۲ نفر زن و ۱۲ نفر مرد می‌باشد.

وی با بیان اینکه  گاز مونوکسیدکربن گازی سمی است، افزود: از سوختن ناقص کربن سم ایجاد می‌شود و رنگ و بوی خاصی ندارد به همین دلیل آن را قاتل خاموش می‌نامند و اگر غلظت این گاز در هوای تنفسی زیاد باشد خیلی سریع و حتی در غلظت‌های بالا می‌تواند باعث مرگ آنی شود.

مدیرکل پزشکی قانونی استان اردبیل بیان کرد: : اولین عوارض تنفس با  این گاز، سوزش چشم‌ها و سپس احساس خواب آلودگی و خستگی و سرگیجه،  تهوع و سیاهی چشم‌ها و در نهایت باعث بیهوشی و خفگی فرد می‌شود.

فرخی تصریح کرد:کودکان، سالمندان، افراد با سابقه بیماری‌های قلبی و ریوی و مبتلا به بیماری‌های خونی، بیشتر از سایرین دچار عوارض ناشی از مسمومیت با گاز co می‌شوند.

وی افزود: بهتر است در هنگام احساس نشت گاز تا حد امکان نفس خودمان را حبس، درها و پنجره‌ها را باز کنیم، دوباره به بیرون از آن فضا برگردیم نفس تازه کنیم و مجدد برای کمک وارد شویم و اگر لازم بود چندین بار برای نفس تازه کردن، از آن محیط خارج شویم و مراجعت کنیم.

کد خبر : 16245

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس