سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: دوشنبه 11 ژانویه 2021 | 22:49 ب.ظ
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل خبر داد؛

دریافت فاینانس هزار میلیارد ریالی برای تکمیل سد مخزنی عمارت

دریافت فاینانس هزار میلیارد ریالی برای تکمیل سد مخزنی عمارت مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان اردبیل از دریافت تضمین دولتی از سازمان برنامه و بودجه کشور برای فاینانس هزار میلیارد ریالی از بنیاد مستضعفان و جانبازان با عاملیت شرکت ملی ساختمان به منظور تکمیل سد مخزنی عمارت خبر داد.

عباس جنگی مرنی ۲۱ در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب اظهار کرد: سازمان‌های  مذکور بازپرداخت اصل و سود تسهیلات در حال دریافت به عنوان فاینانس داخلی برای تکمیل سد مخزنی عمارت در استان اردبیل را از اعتبارات عمومی و عمرانی کشور را تضمین و تایید کردند.

به گفته وی پس از هزینه کرد این اعتبار هزار میلیارد ریالی در ماه های آینده برای تکمیل سد عمارت پرداخت و بازپرداخت اصل و سود آن در سال‌های بعد مجموعا به مبلغ حدود یک هزار و ۹۵۰ میلیارد ریال در بودجه سنوات آتی کشور توسط سازمان برنامه و بودجه کشور لحاظ و به بنیاد مستضعفان و جانبازان (شرکت ملی سازمان) پرداخت می شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل ادامه داد: باوجود اینکه کشور شرایط بحرانی مالی دشواری را تجربه می کند ولی ما تمام تلاش خود را برای تامین اعتبار و تکمیل طرح های توسعه منابع آبی در استان بکار می بریم.

به گفته جنگی مرنی تمام اهتمام خود را بکار گرفته ایم تا با استمرار و ادامه فعالیت های  کارگاهی و عمرانی در بخش آب در استان، احداث و بهره برداری از طرح های ملی در اسرع وقت به نتیجه برسد.

وی یاد آور شد: سد مخزنی عمارت با حدود ۴ هزار میلیارد عملیات اجرایی و هزینه انجام شده برای احداث تا امروز، با پیشرفت فیزیکی ۹۴ درصد و با حجم مخزن ۱۸۲ میلیون مترمکعب جزء طرح های ملی در دست انجام استان اردبیل است.

مدیرعامل آب منطقه ای اردبیل با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون از اعتبارات عمومی و مرزی حدود ۳۷۰ میلیارد ریال اعتبار مالی دیگر  نیز برای این سد افزون بر فاینانس فوق دریافت شده و کارگاه تکمیل سد مخزنی عمارت در حال فعالیت می باشد.

جنگی مرنی یادآور شد: تاکنون با استفاده از روش فاینانس داخلی، یک هزار میلیارد ریال برای سد عمارت،  ۲۱۳۰ میلیارد ریال برای تکمیل شبکه آبیاری گیوی،  ۶۰۰ میلیارد ریال برای تکمیل شبکه آبیاری و زهکشی سبلان و  ۱۸۰ میلیارد ریال برای تکمیل و بهره برداری تصفیه خانه آب شرب خلخال (از طریق سرمایه گذار) از بانک‌‎ها و سازمان‌های ذیربط برای پیشبرد این طرح ها دریافت شده یا درحال اخذ می باشد.

وی ادامه داد: تضمین دولتی این طرح‌ها گرفته شده و در آینده نیز با حمایت استاندار اردبیل پیگیر دریافت حدود سه هزار میلیارد ریال دیگر از محل تسهیلات فاینانس داخلی برای طرح های آب استان اردبیل هستیم تا طرح‌های نیمه تمام را تکمیل کنیم./ایسنا

کد خبر : 16213

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس