جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: دوشنبه 11 ژانویه 2021 | 16:20 ب.ظ

قانون انتخابات شوراها با رویکرد جلوگیری از ورود “افراد ناسالم” اصلاح می‌شود

قانون انتخابات شوراها با رویکرد جلوگیری از ورود “افراد ناسالم” اصلاح می‌شود گروه استان‌ها ــ نماینده مردم گرمی و انگوت در مجلس گفت: صلاح قانون انتخابات شوراها با کمک مجلس در راستای احراز صلاحیت کاندیداهای انتخابات شوراها باید مورد توجه قرار گیرد تا از ورود افراد ناسالم و ناکارآمد به عرصه انتخابات امتناع شود.

ولی اسماعیلی اظهار داشت: در حال حاضر برنامه‌ریزی در راستای تقویت نظات مجلس بر عملکرد شوراها جزو اولویت اساسی است و در این زمینه باید چهارچوب کاملی در نظر گرفته شود تا افراد سالم و کارآمد وارد عرصه انتخابات شوند.

وی با اشاره به این که رسالت خطیر و حساسی بر عهده هیئت نظارت نسبت به انتخابات شوراها گذاشته است، گفت: در این راستا باید نسبت به انتخاب و بررسی صلاحیت افراد اقدامات لازم انجام یابد چرا که صیانت از آرای مردمی اولویت اساسی است و در این زمینه دستیابی به نشاط انتخاباتی از اهداف مهم اعضای هیئت نظارت خواهد بود.

نماینده مردم گرمی و انگوت در مجلس گفت: با توجه به مشکلاتی که پس از ورود افراد به شوراها به وجود می‌آید که در این زمینه بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات شوراها پس از ورود نیازمند یک نظارت جدی است که باید در این زمینه اقدامات لازم انجام یابد.

اسماعیلی اظهار کرد: اصلاح قانون انتخابات شوراها با کمک مجلس به عنوان یک اولویت اساسی در راستای احراز صلاحیت کاندیداهای انتخابات شوراها باید مورد توجه قرار گیرد تا از ورود افراد ناسالم و ناکارآمد به عرصه انتخاباتی امتناع شود و مشکلات موجود در این زمینه مورد توجه واقع شود.

وی بیان کرد: اجازه ورود به افرادی که دچار فساد اقتصادی هستند برای ورود به نهاد شوراها داده نمی‌شود و بدون شک این افراد رد صلاحیت خواهند شد چرا که اگر فرصتی به این افراد داده شود نتیجه آن منحل شدن شوراها خواهد بود.

عضو هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای استان اردبیل ادامه داد: استعلام از مراجع نظارتی برای جلوگیری از ورود این افراد به نهاد شوراها نیز جزو اولویت‌های اساسی ما است چرا که فساد خط قرمز ما است و در این زمینه مهم‌ترین مؤلفه برای هیئت نظارت کارآمد بودن و سلامت افراد به‌شمار می‌رود./تسنیم

کد خبر : 16201

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس