سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: یکشنبه 10 ژانویه 2021 | 16:33 ب.ظ
معاون سیاسی استاندار اردبیل:

رتبه هشتم اردبیل در خودکشی نگران کننده است/لزوم شناسایی دلایل خودکشی

رتبه هشتم اردبیل در خودکشی نگران کننده است/لزوم شناسایی دلایل خودکشی اردبیل – معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل گفت: افزایش وقوع خودکشی به عنوان یکی از آسیب های اجتماعی در استان و قرارگیری اردبیل در رتبه هشتم نگران کننده است.

به گزارش پایگاه خبری گام دوم، بهروز ندائی ظهر یکشنبه در جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی استان اردبیل در محل سالن شهید رجایی استانداری با بیان اینکه راهکارهای مقابله و کاهش آسیب‌های اجتماعی باید توسط کارشناسان و دستگاه‌های اجرایی ذیربط شناسایی و عملیاتی شود اظهار کرد: رتبه هشتم خودکشی در کنار سایر آسیب‌های اجتماعی نگران کننده است و باید برای کاهش آمار خودکشی در استان اردبیل برنامه ریزی های دقیقی انجام شود.

وی شناسایی دلایل خودکشی را مهم‌تر از جمع آوری آمار و اعداد دانست و گفت: آنچه که برای متولیان برنامه ریزی و کاهش آسیب‌های اجتماعی مهم است علل و عوامل وقوع آسیب‌های اجتماعی است تا با توجه به دلایل موجود برنامه ریزی های عملیاتی نیز تدوین و اجرا شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل با انتقاد از عدم همکاری بین دستگاهی در ارائه آمار وقوع آسیب‌های اجتماعی همچون خودکشی افزود: ارائه اطلاعات شخصی افراد آسیب دیده بیشتر مورد توجه نیست و منع قانونی دستگاه‌های اجرایی قابل قبول است اما ارائه آماری که بتوان از روی آن برنامه ریزی کرد لازم و ضروری است.

ندائی با اشاره به آمارهای دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل در خصوص خودکشی را درون سازمانی دانست و گفت: این آمار و تحلیل‌ها نمی‌تواند کمک شایانی برای حل موضوع و آسیب داشته باشد چرا که در بین تحلیل‌ها دلایل اقدام به خودکشی در بین افراد مشخص نیست.

وی همچنین به از مسئولین و دستگاه‌های متولی آسیب‌های اجتماعی خواست آمار دقیق به همراه علت اقدام به خودکشی به تفکیک شهرستان، شهر و محله احصاء و برای اقدام عملیاتی در اختیار سایر دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌های مردم نهاد برای اجرای برنامه‌های پیشگیرانه قرار گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل خواستار برش دستگاهی سند پیشگیری از خودکشی در استان اردبیل شد و گفت: تا یک ماه آینده باید وظایف تمام دستگاه‌های اجرایی و متولی در بحث آسیب‌های اجتماعی و مخصوصاً خودکشی احصاء و از جلسه بعد شاهد ارائه گزارش عملیاتی از سوی مسئولین برای کاهش آمار اقدام به خودکشی باشیم.

ندائی همکاری ادارات استان با دفاتر تسهیلگری را یادآور شد و افزود: متأسفانه تاکنون برخی از دستگاه‌های اجرایی همکاری خوبی با این دفاتر که مسئولیت تحقیق و پژوهش در محلات آسیب پذیر استان را برعهده دارند را ندارند که امیدواریم در آینده سطح همکاری‌ها افزایش یابد.

وی به تأثیر روانی ویروس کرونا و محدودیت‌هایی که به خاطر قطع زنجیره این بیماری اعمال شد بر روی روان مردم اشاره کرد و گفت: باید متخصصین و کارشناسان حوزه روانشناسی برای مقابله با آسیب‌های احتمالی در آینده برنامه ریزی لازم را داشته باشند و افراد در معرض آسیب را در برنامه‌های حمایتی خود پوشش دهند.

کد خبر : 16153

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس