دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: یکشنبه 10 ژانویه 2021 | 00:15 ق.ظ

شهید سلیمانی فقط یک فرد نیست بلکه یک مکتب است/ ضرورت تبیین مکتب سلیمانی برای نسل جدید

شهید سلیمانی فقط یک فرد نیست بلکه یک مکتب است/ ضرورت تبیین مکتب سلیمانی برای نسل جدید فرمانده دوران دفاع مقدس گفت: شهید قاسم سلیمانی فقط یک فرد نیست بلکه یک مکتب است، فرد را می‌توان با ترور حذف کرد اما مکتب‌ها ماندنی هستند.

 سردار رحیم نوعی‌اقدم عصر امروز در سوگواره «یاس کبود» که در فرهنگسرای بانوان اردبیل برگزار شد، ضمن تسلیت ایام فاطمیه، سالگرد شهادت سردار سلیمانی و چهلم شهید فخری‌زاده اظهار کرد: همانطور که رهبر انقلاب فرمودند؛ حاج قاسم فقط یک فرد نیست بلکه یک مکتب است، فرد را می‌توان با ترور حذف کرد اما مکتب‌ها ماندنی هستند.

وی افزود: شهید سلیمانی فقط عزادار نمی‌خواهد و ماندگاری نام شهدا تنها با نامگذاری اماکن و معابر میسر نمی‌شود بلکه باید در کنار اینها، برای تبیین گفتمان و مکتب آنها تلاش نماییم.

ولایت فقیه، مهم‌ترین اصل مکتب سلیمانی

فرمانده دوران دفاع مقدس بیان داشت: شهید سلیمانی بر ۴ اصل تاکید داشت و این ۴ مورد از اصول مکتب وی است که عبارتند از؛ وحدت حول محور مقاومت، وحدت نظر در برابر دشمنان و وحدت برای تعیین سرنوشت کشور و خدمتگزاری به مردم که همه اینها ذیل اصل ولایت فقیه و تبعیت از آن تعریف می‌شود.

وی تصریح کرد: در نظام اسلامی، مردم ولی نعمتان جامعه هستند و امام خمینی(ره) مسؤولان نظام را خدمتگزاران مردم معرفی کرده؛ مردم ایران در تمامی دوران‌ها از انقلاب خود پاسداری کرده و برای حفظ نظام از جان و مال خود گذشته‌‌اند.

فرهنگ بسیج گسترش یابد

فرمانده دوران دفاع مقدس ادامه داد: مقام معظم رهبری فرمودند؛ «بسیجی بودن به داشتن کارت بسیج نیست بلکه هرکس که تفکر بسیج داشته و برای خدمت به مردم تلاش نماید، بسیجی است» و امروز وظیفه اصلی نهادها و افراد مختلف، گسترش تفکر بسیج و جذب عامه مردم است.

وی اظهار داشت: خون حاج قاسم باعث افزایش وحدت، انسجام و هم‌افزایی بین ملت‌های مسلمان و تمامی آزادگان جهان شده و شهید سلیمانی به مراتب قوی‌تر از سردار سلیمانی است.

شخصیت حاج قاسم را دست نیافتنی معرفی نکنیم

نوعی اقدم تشریح کرد: شخصیت حاج قاسم را نباید همانند یک قدیس به جوانان و نوجوانان معرفی کنیم و رسیدن به چنان مرتبه‌ای را دور از توان افراد عادی و دست نیافتنی نشان دهیم.

وی گفت: باید حاج قاسم را برای جوانان درست روایت کنیم و اجازه ندهیم دیگران آن‌طور که خودشان دوست دارند، روایت کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، پخش کلیپ و مداحی از دیگر بخش‌های این مراسم بود و شرکت‌کنندگان در پایان مراسم از نمایشگاه عکس محرم بازدید کردند./ فارس

کد خبر : 16127

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس