دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: شنبه 9 ژانویه 2021 | 17:47 ب.ظ
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه اردبیل:

مسئولین کشور با ادبیات مقام معظم رهبری با دشمن صحبت کنند

مسئولین کشور با ادبیات مقام معظم رهبری با دشمن صحبت کنند اردبیل – نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: مسئولین باید با دشمن با ادبیات رهبر معظم انقلاب اسلامی صحبت کنند چرا که اگر دشمن در کشور ضعف احساس کند به دشمنی خود ادامه می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری گام دوم، آیت‌الله سیدحسن عاملی شامگاه جمعه در گفت‌وگو زنده تلویزیونی با قدردانی از کادر درمان و مردم استان که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی موجب کاهش شیوع ویروس کرونا شدند اظهار کرد: خوشبختانه با همکاری مردم و کادر درمان و نیز اجرای طرح موفق سردار سلیمانی شاهد روزهای بدون فوتی در اردبیل هستیم.

وی ادامه داد: اما این روند نباید کاهشی مبتلایان به ویروس کرونا موجب ساده‌انگاری و سهل‌انگاری در رعایت موارد بهداشتی در جامعه شود، چرا که به گفته مسئولین این وضعیت می‌تواند شکننده باشد و باید قبول کرد که ویروس کرونا اگر میزبان نداشته باشد قطعاً از جامعه خواهد رفت.

در حوادث اخیر هیبت آمریکا شکست

وی در ادامه به آرزوی مردم برای انتقام خون شهید سردار حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد و افزود: یکی از آرزوی‌های یکسال گذشته مردم کشور و تمام مردم مظلوم و آزادیخواه جهان انتقام خون حاج قاسم از تروریست‌ها بود که خداوند انتقام خون این شهید بزرگوار را گرفت و هیبت آمریکا شکست.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل به حوادث اخیر آمریکا اشاره کرد و گفت: آبروریزی به بار آمده در تسخیر کنگره آمریکا مربوط به حرکت احمقانه ترامپ بود که طبق ماده ۲۵ قانون اساسی این کشور کنگره تصمیم گرفته تا ترامپ را عزل کند و اجازه ندهد این چند روز را نیز در این سمت بماند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل با اشاره به اظهارات رئیس جمهور منتخب آمریکا خاطرنشان کرد: «بایدن» گفته است که «دموکراسی و مقدسات آمریکا شکست، چون به اراده ملت آمریکا هجمه وارد شده است» سوال اینجاست که چطور وقتی به مقدسات شما اهانت می‌شود واکنش نشان می‌دهید ولی وقتی به مقدسات مسلمانان در یک نشریه اهانت می‌شود آن را آزادی بیان و دموکراسی می‌نامید؟

وی با طرح چند سوال که آیا فقط اراده ملت آمریکا دارای حرمت است؟ آیا اراده ملت‌های دنیا دارای حرمت نیست و آیا حاکمیت‌های ملی باید شکسته شود؟ افزود: آمریکا علناً اعلام کرده که ملت‌ها با حاکمیت‌های ملی خداحافظی کنند که این نهایت استکبار و خودخواهی سیاست‌های یک کشور است.

اصل بر جمهوری اسلامی ایران لغو تمام تحریم‌ها است نه بازگشت آمریکا به برجام

آیت الله عاملی تصریح کرد: در حوادث اخیر آمریکا، خون سردار سلیمانی موجب شد تا ترامپ اگر در دوره‌های دیگر می‌توانست مجدداً برای کاندیداتوری ریاست جمهوری شرکت کند دیگر با این بی‌آبرویی به وجود آمده نمی‌تواند نام نویسی کند.

وی با بیان اینکه کنگره آمریکا برای جبران این بی‌آبرویی در آمریکا به دنبال عزل و محاکمه ترامپ است، افزود: مقام معظم رهبری در سخنرانی امروز خود فرمودند که آمریکا باید تاوان تحریم‌های علیه ایران را بدهد و ایشان اشاره فرمودند که آمریکا اگر بخواهد به برجام برگردد، بر گردد و اگر اگر نمی‌خواهد، نخواهد اصل بر جمهوری اسلامی ایران لغو تحریم‌های ظالمانه است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل اولویت جمهوری اسلامی ایران را بازگشت به برجام ندانست و گفت: معتقدیم در مقابل دشمن نباید روضه خواند و عاجزانه رفتار کرد بلکه باید رجز خواند و مقتدرانه ایستاد که متأسفانه برخی از مسئولین در داخل کشور چنین اظهارنظری دارند که اگر «بایدن» به برجام برگردد ایران هم برمی‌گردد، این صحیح نیست.

آیت الله عاملی خاطرنشان کرد: مسئولین باید با دشمن با ادبیات رهبر معظم انقلاب اسلامی صحبت کنند چرا که اگر دشمن در کشور ما ضعف احساس کند به دشمنی خود ادامه می‌دهد و در سالهای گذشته بر اثر ایستادگی ملت ایران و رهنمودهای مقام معظم رهبری تلاش‌های دشمنان نتوانسته اراده ملت ایران را بشکند.

صرفه جویی در حامل‌های انرژی واجب است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود به یکی از وظایف مردم در کشور صرفه‌جویی در سرمایه‌های خدادادی از جمله آب، برق و گاز اشاره کرد و گفت: ایران جزو کشورهایی نیست که دارای منابع آبی فراوان و غنی باشد و گاز و برق مصرفی نیز فقط برای مردم فعلی نیست بلکه نسل‌های آینده نیز در این ثروت سهم دارند.

آیت الله عاملی با بیان اینکه حامل‌های انرژی فقط برای نسل حاضر نیست، افزود: در این ذخایر خدادادی نسل‌های آینده نیز سهم دارند و باید در مصرف درست آن نهایت دقت را داشت و چنین نظری را نباید داشت که مصرف می‌کنم و هزینه اش را می‌پردازم که به هیچ وجه درست نیست.

امام جمعه اردبیل ادامه داد: با عدم مدیریت صحیح در مصرف آب، برق و گاز مدیون یک نفر نه بلکه مدیون یک ملت می‌شویم و این حق الناس بوده و در روز قیامت قابل بخشش نخواهد بود.

آیت‌الله سیدحسن عاملی با تاکید بر صرفه جویی در مصرف آب به بیان به بیان خاطراتی از حضور خود در کشورهای خارجی و شیوه مدیریت مصرف انرژی‌ها در آن کشورها اظهار کرد: در کشور هلند و روسیه دمای شوفاژها را خود دولت‌ها از طریق موتورخانه مرکزی تنظیم می‌کنند و مشترکین حق اضافه کردن دمای منازل شخصی خود را نیز ندارند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل ادامه داد: در بندرعباس یک فرد از اهل چین گفته که «ما در چین لوله گاز را می‌بریم به کارخانجات و شما بردید» به خانه‌ها با این‌حال که گاز در اختیار ما قرار دارد باید صرفه‌جویی کرده و موقع خروج از منزل حتماً شوفاژها و وسایل گرمایشی را خاموش کنید.

وی در بخش پایانی سخنان خود از دستور دادستان کل کشور برای عدم توقیف اموال وام‌گیرندگان از سوی بانک‌ها قدردانی کرد و گفت: درصد سود بانکی در کشور بسیار بالا است و با معادلات و فرمول‌های این سودها را افزایش می‌دهند و با این وجود بانک مرکزی تاکنون نتوانسته و یا نخواسته نظام بانکی کشور را اصلاح کند.

دولت و مجلس اصلاح ساختار بانکی کشور را در اولویت خود قرار دهند

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل با بیان اینکه دستور رئیس قوه قضائیه به قضات در خصوص عدم وصول مطالبات ناحق بانک‌ها از وام‌گیرندگان بسیار ستودنی است، اظهار کرد: بانک‌ها ظلم بسیاری در حق مردم کرده، خانه‌های زیادی را ویران و چشم‌های زیادی را نیز گریان کرده است.

آیت الله عاملی از محکومیت اکثر بانک‌ها در مقابل شکایت وام گیرندگان با عنوان دریافت سود بیشتر در دستگاه قضا خبر داد و افزود: تمام شکایت‌ها بر علیه بانک‌ها مثمر ثمر بوده و مشخص شده است که نوع محاسبه سود بانکی ناعادلانه و ناحق بوده است و در این شرایط انتظار داریم سیستم بانکی را دولت و اگر دولت نتوانست مجلس با وضع قوانین دقیق در معماری اقتصادی کشور گام بزرگی برداشته و بانک‌های کشور را اسلامی کنند.

کد خبر : 16098

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس