جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: جمعه 8 ژانویه 2021 | 19:38 ب.ظ
رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل

حذف سوداگری و دلالی از پیش شرط‌های رونق تولید است/ مالیات بر عایدی سرمایه باید اصلاح شود

حذف سوداگری و دلالی از پیش شرط‌های رونق تولید است/ مالیات بر عایدی سرمایه باید اصلاح شود رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل گفت: متاسفانه در حال حاضر سود موجود در سوداگری و دلالی بالاتر از سود در حوزه تولید بوده و همین امر سبب عدم عدم تمایل برای سرمایه‌گذاری در حوزه تولید می‌شود و لذا برای رونق تولید نیازمند حذف دلالی از بازار هستیم.

صدیف بدری اظهار کرد: یکی از پیش شرط‌های رونق تولید، هدایت سرمایه‌های سرگردان و خرد به سمت تولید بوده که در حال حاضر متاسفانه سود بالای دلالی و سوداگری در بازار مانع هدایت سرمایه‌ها به سمت تولید می‌شود.
وی افزود: علاوه بر آن تسهیلات ۱۸ درصدی بانکی به عنوان سرمایه در گردش برای واحدهای تولیدی در چنین وضعیت اقتصادی توجیهی نداشته و راهگشا نیست و از همین رو باید تمام تلاش خود را برای حذف دلالی و سوداگری از بازار و هدایت سرمایه‌های سرگردان به سمت تولید در راستای ایجاد اشتغال، رفع معضل بیکاری و رونق تولید انجام دهیم.
رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل تصریح کرد: یکی دیگر از مهم‌‌ترین اقداماتی که باید در راستای رونق تولید در کشور انجام داد اصلاح قانون مالیات بر عایدی سرمایه است زیرا که در حال حاضر قانون مالیاتی موجود در کشور علیه تولیدکننده، اصناف و حتی کارمندان بوده و این درحالیست که هیچ مالیاتی برای سرمایه‌های به دست آمده از ارز، طلا، مسکن، خودرو و… وجود ندارد.

مالیات بر عایدی سرمایه باید اصلاح شود
وی عنوان کرد: متاسفانه مسؤولان دولتی اراده‌ای جدی برای رفع چنین مشکلاتی در کشور ندارند و موفق به تنظیم لایحه مالیات بر عایدی سرمایه نشدند اما در حال حاضر طرح قانون مالیات بر عایدی سرمایه توسط مجلس شورای اسلامی آماده شده در نوبت طرح در صحن مجلس است.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: طرح مالیات بر عایدی سرمایه شامل مسکن، خودرو، ارز، طلا، زمین و… شده و طبق این طرح در صورت تصویب در صحن مجلس با درنظر گرفتن شرایط ارزش پول ملی و تورم موجود برای سرمایه‌هایی که از خرید و فروش موارد مذکور به دست آید مالیاتی در نظر گرفته می‌شود و عایدات این مالیات نیز صرف تولید، ساخت مسکن، ایجاد زیرساخت‌ها در کشور و… خواهد شد.
نماینده مردم اردبیل، نمین،نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت صنعت در استان اردبیل بیان کرد: متاسفانه استان اردبیل از کمبود صنایع مادر بزرگ رنج می‌برد و البته در طی سال‌های اخیر قدم‌های بسیاری برای توسعه صنعت استان اردبیل برداشته شده اما کافی نیست چرا که مشکلات استان اردبیل بسیار زیاد بوده و پتانسیل‌های بسیاربالایی نیز در این استان برای توسعه صنعت وجود دارد./ فارس

کد خبر : 16071

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس