دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 7 ژانویه 2021 | 19:35 ب.ظ
امام جمعه پارس‌آباد:

تعبیر جاده مرگ برای راه‌های شمال اردبیل عین واقعیت است

تعبیر جاده مرگ برای راه‌های شمال اردبیل عین واقعیت است پارس‌آباد – امام جمعه شهرستان پارس‌آباد در خصوص امنیت جاده‌های شمال اردبیل گفت: به کار بردن تعبیر «جاده مرگ» برای راه‌های شمال اردبیل نه یک شعار، بلکه عین واقعیت است.

به گزارش پایگاه خبری گام دوم- گروه استان‌ها: عملیات اجرایی باند دوم محور پارس‌آباد-مشگین‌شهر امروز در حالی آغاز شد که تمامی مسئولان حاضر در برنامه افتتاح این پروژه با حضور پیمانکار طرح، با اذعان به خطر جدی برای مسافران در جاده مذکور، اتمام عملیات اجرایی ۲ پروژه راه‌سازی در این مسیر را نوید روزهای خوب و سفرهای ایمن دانستند.

جاده‌های شمال استان اردبیل که از چند سال پیش به «جاده مرگ» شهرت یافته است در واقع همان راه‌هایی است که بیشترین تلفات تصادفات رانندگی استان را به خود اختصاص داده و خانواده‌های بی‌شماری را در استان طی سال‌های گذشته داغدار کرده است.

کنون در حالی توجه و تمرکز مسئولان استانی و منطقه به جاده‌های شمال معطوف است که باید دید بعد از استارت اجرای پروژه باند دوم پارس‌آباد-مشگین‌شهر، شتاب عملیات اجرایی چطور خواهد بود و آیا بعد از اتمام و بهره‌برداری از این راه‌ها کاهش چشمگیری را در آمار تلفات جاده‌ای شمال استان شاهد خواهیم بود یا خیر.

تعبیر جاده مرگ برای راه‌های شمال استان یک واقعیت است نه شعار

حجت‌الاسلام علی اکبر باقری، امام جمعه پارس‌آباد در مراسم آغاز احداث باند دوم جاده پارس آباد – مشگین شهر اظهار کرد: با اذعان به اینکه بیش از ۷۰ درصد تصادفات جاده‌ای استان در راه‌های شمال اردبیل اتفاق می‌افتد، پس توجه و تمرکز مسئولان به مسئله بهبود و ایجاد راه‌های ایمن و قابل دسترس بسیار حائز اهمیت است، که در همین رابطه متأسفانه عملیات اجرایی محور سربند به بیله‌سوار با سرعت بسیار پایینی در حال انجام بوده و امید می‌رود عملیات اجرایی محور پارس‌آباد به مشگین شهر به سرنوشت مشابهی دچار نشود.

وی تصریح کرد: جاده مغان یکی از دغدغه‌های اصلی نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل بوده که در این رابطه همواره تاکیداتی را در رابطه با تأمین زیرساخت‌های جاده‌ای در مغان داشته‌اند.

باقری با اشاره به اهمیت تلاش برای پیشبرد عملیات اجرایی طرح‌ها تا نقطه بهره‌برداری افزود: مسئولان محلی ما باید بدانند که آغاز کار تنها یک بخش کوچکی از انجام یک کار عظیم، یا همان جاده‌سازی یا تأمین زیرساخت حمل و نقل است، که در ادامه باید توجه داشت که سرعت کار و شتابی که عملیات اجرایی این چنین پروژه‌هایی باید داشته باشد، از اهمیت به مراتب بالاتری برخوردار است.

وی گفت: مردم منطقه مغان امکانات رفاهی مجللی از مسئولان منطقه نمی‌خواهند و تنها تقاضای آنان که بحق و کاملاً درست بوده برخورداری از یک جاده ایمن و سالم برای تردد به سایر مناطق استان است که در همین رابطه ما خودمان در بیشتر مواقع راه را کج کرده و از مسیر دیگری سفر می‌کنیم، و تنها علت این مسئله هم خطر بالای تصادفات رانندگی در جاده پارس‌آباد است.

امام جمعه پارس‌آباد ضمن توصیه به مسئولان استانی در رابطه با تسریع روند اجرایی پروژه‌های در دست اقدام به ویژه جاده پارس‌آباد-مشگین‌شهر عنوان کرد: اتمام عملیات اجرایی و بهره‌برداری کامل از این پروژه عظیم منطقه‌ای بی شک ملزوم به عزم و همت واحد و راسخ در بین مسئولان محلی و حتی کشوری است.

کد خبر : 16035

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس