سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 7 ژانویه 2021 | 13:41 ب.ظ
در قالب طرح شهید سلیمانی؛

یک میلیون و ۱۷۳ نفر از جمعیت استان اردبیل غربالگری شدند

یک میلیون و ۱۷۳ نفر از جمعیت استان اردبیل غربالگری شدند اردبیل – از آغاز اجرای طرح سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در استان اردبیل، ۳۳۵ هزار و ۹۸۷ خانوار متشکل از یک میلیون و ۱۷۲ هزار و ۵۲۸ نفر از جمعیت استان غربالگری شده اند.

به گزارش پایگاه خبری گام دوم، نشست قرارگاه مقابله با کرونای استانی و طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با حضور استاندار، فرمانده سپاه حضرت عباس (ع)، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و جمعی از مسئولین استان اردبیل و اعضای قرارگاه در محل سپاه استان با شرکت ویدئوکنفرانسی فرمانداران، فرماندهان سپاه و مدیران شبکه بهداشت و درمان شهرستان‌های استان اردبیل برگزار شد.

استاندار اردبیل در این نشست گفت: از زمان آغاز اجرای طرح سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در استان اردبیل، ۳۳۵ هزار ۹۸۷ خانوار متشکل از یک میلیون ۱۷۲ هزار و ۵۲۸ نفر از جمعیت استان غربالگری شده‌اند.

اکبر بهنامجو با بیان اینکه ۹۲/۷۳ درصد جمعیت استان اردبیل در قالب طرح شهید سلیمانی غربالگری شده‌اند، افزود: در طول این مدت تعداد ۱۶ هزار و ۳۳۰ تست کرونا انجام شده که از این تعداد سه هزار ۳۴۹ تست، مثبت اعلام شده است.

وی از توزیع تعداد ۱۰ هزار ۲۷۵ بسته معیشتی و کمک‌های مومنانه در بین آسیب دیدگان از کرونا و خانواده‌های نیازمند خبر داد و گفت: با هدف مقابله با ویروس کرونا و حفظ سلامتی مردم بالغ بر ۲۱۷ هزار و ۸۴۲ بسته بهداشتی در بین مردم توزیع شده است.

اردبیل جزو استان‌های پیشروی کشور در اجرای طرح شهید سلیمانی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با قدردانی قدردانی از فرمانده سپاه استان و تلاش فرماندهان نواحی و پایگاه‌های مقاومت بسیج محلات اظهار کرد: بر اساس بررسی‌های انجام شده از سوی وزارت بهداشت و درمان، استان اردبیل جزو استان‌های پیشرو در فعالیت و مدیریت طرح شهید سلیمانی شناخته شده است.

شهرام حبیب زاده با بیان اینکه در حال حاضر ۱۵ هزار کیت تست سریع تحویل استان اردبیل شده است، گفت: این تعداد کیت تحویل داده شده به یک استان در کشور بی سابقه بوده که این به دلیل همکاری و اقدامات مؤثر انجام شده در استان اردبیل بوده است.

وی برگزاری احتمالی مراسم عروسی و ترحیم در شرایط نزولی کرونا در استان اردبیل را یادآور شد و گفت: باید به مردم در خصوص عدم ساده انگاری خطر کرونا هشدارهای لازم داده شده و نیز کنترل شدید و موثرتری پیش بینی و انجام شود چرا که شکنندگی وضعیت پایدار فعلی در استان دور از انتظار نیست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل ویروس کرونای انگلیسی را تهدیدی جدی عنوان کرد و افزود: خبر شناسایی یک فرد مبتلا به کرونای انگلیسی در کشور زنگ هشدار را به صدا در آورده که بایستی رعایت پروتکل‌های بهداشتی بیش از پیش از سوی مردم و صاحبان اصناف جدی گرفته شود.

حبیب زاده با اشاره به تشدید نظارت‌ها بر مطب‌های پزشکان خاطرنشان کرد: در نظارت تیم‌های بازرسی دانشگاه علوم پزشکی، اکثر پزشکان استان اردبیل همکاری مطلوبی در رعایت پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا داشته‌اند و با مطب‌هایی که دستورالعمل‌ها را رعایت نکردند برخوردهای قانونی صورت گرفته است.

کد خبر : 16012

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس