چهارشنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: چهارشنبه 6 ژانویه 2021 | 17:09 ب.ظ
رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی اردبیل خبر داد؛

پایش اطلاعات ۶۵ موسسه قرآنی در اردبیل

پایش اطلاعات ۶۵ موسسه قرآنی در اردبیل اردبیل – رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی استان اردبیل از پایش اطلاعات و عملکرد موسسات و مراکز قرآنی استان اردبیل به تعداد ۶۵ موسسه توسط ارزیابان و کارشناس قرآنی استان خبر داد.

حجت‌الاسلام عزیز صابر در گفت و گو با پایگاه خبری گام دوم  به اجرای طرح پایش اطلاعات مؤسسات و مراکز قرآنی فعال در استان اردبیل اشاره کرد و گفت: در راستای تجمیع اطلاعات و میزان عملکرد و نحوه اجرای طرح‌های قرآنی در استان اردبیل، پایش اطلاعات ۶۵ مؤسسه و مراکز قرآنی در سراسر استان آغاز شده و ادامه دارد.

وی به سفر یک روزه حجت‌الاسلام محمدرضا شفیعی، مدیرکل ارتباطات و امور استان‌های سازمان دارالقرآن‌الکریم به استان اردبیل اشاره کرد و گفت: در این سفر یک روزه آموزش‌های لازم برای نحوه اجرای پایش به کارشناس قرآنی و مدیر اتحادیه مؤسسات و مراکز قرآنی استان ارائه و آمادگی‌های لازم برای آغاز این طرح توسط عوامل اجرایی پایش کسب شد.

رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی استان اردبیل به بخش‌های مورد ارزیابی در این پایش اشاره کرد و گفت: در این پایش، وضعیت کلی مؤسسات از نظر مکان، کیفیت کلاس‌ها، بهره مندی از فضای مجازی، امور بیمه، امور مالیاتی، کادر آموزشی، همکاری و تعامل با ادارات و نهادهای آموزشی، میزان اهتمام به اجرای طرح‌های ابلاغی در حوزه آموزش و فعالیت قبل و بعد از کرونا و انتقال آموزش‌ها به بستر رسانه و فضای مجازی مورد ارزیابی و پالایش قرار می‌گیرد.

حجت‌الاسلام صابر خاطر نشان کرد: در این پایش که تاکنون از مؤسسات قرآنی اردبیل، گرمی، بیله سوار، پارس آباد و نمین انجام شد، میزان عملکرد این مؤسسات مطلوب ارزیابی و عمده مشکلات آنان کمبود اعتبار و بودجه‌های آموزشی احصاء شد.

وی به راهکارهای افزایش میزان اعتبار مؤسسات اشاره کرد و گفت: ایجاد زمینه برای درآمدزایی مؤسسات از قبیل راه اندازی کارگاه‌های کوچک زود بازده در کنار فعالیت‌های آموزشی می‌تواند باری از دوش مدیران مؤسسات در زمینه مشکلات مالی بردارد.

کد خبر : 16000

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس