جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: چهارشنبه 6 ژانویه 2021 | 12:51 ب.ظ

سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری آبی استان اردبیل توسعه می‌یابد

سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری آبی استان اردبیل توسعه می‌یابد اردبیل – مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری آبی با هدف جهش تولید و ایجاد اشتغال در این استان توسعه می‌یابد.

عباس جنگی مرنی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: با ابلاغ شیوه نامه اجرایی فعالیت‌های گردشگری و تفریحی در منابع و تاسیسات آبی که در جهت اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و پس از توافق ۲ وزارتخانه نیرو و میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی صورت گرفت از ابتدای سال جاری فعالیت‌های گسترده‌ای از سوی شرکت آب منطقه‌ای اردبیل برای ترغیب و تشویق سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری آبی آغاز شده است.

وی اظهارکرد: تاکنون بیش از ۱۲ فراخوان دعوت از سرمایه‌گذاری در مخازن سدها و حاشیه رودخانه‌های استان منتشر شده و سرمایه‌گذاران بیشتری برای سرمایه‌گذاری اعلام آمادگی کردند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل فهرست ۴۸ گانه از پهنه‌های آبی دارای ظرفیت رونق و توسعه گردشگری آبی استان اردبیل شامل سدهای بزرگ مخزنی و سدهای کوتاه، آبشارها، برکه‌ها، چشمه‌های آبگرم معدنی و حاشیه رودخانه‌ها احصا و پهنه‌های آبی مستعد توسعه صنعت توریسم در کمیته هماهنگی توسعه گردشگری آبی استان به تصویب رسیده است.

جنگی مرنی ضمن اعلام آمادگی شرکت آب منطقه‌ای اردبیل برای عقد قرارداد و حمایت از سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری آبی گفت: سدهای سرخاب و یامچی در شهرستان نیر، سد سقزچی در شهرستان نمین و سد گیلارلو در شهرستان گرمی مستعدترین سدهای استان برای گردشگری آبی هستند.

وی با اشاره به روند روبه پیشرفت عملیات اجرایی سد عمارت گرمی گفت: روند تکمیل مراحل پایانی سد عمارت در حال انجام است و انتظار می‌رود با حمایت مسئولان استانی شاهد بهره‌برداری به موقع در زمان تعیین شده باشیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل افزود: فاینانس داخلی از محل ماده ۵۶ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت به مبلغ یک هزار میلیارد ریال برای تکمیل سد عمارت اخذ گردیده و مبلغ ۲۵۰ میلیارد ریال نیز از اعتبارات ملی برای تملک اراضی و تکمیل سازه این سد، تخصیص داده شده است.

وی پیشرفت فیزیکی سد عمارت را حدود ۹۴ درصد اعلام کرد و گفت: امید است با تخصیص به موقع منابع مالی عملیات اجرایی سد سرعت گرفته و با بهره‌برداری از آن بخش زیادی از مشکلات کم‌آبی در منطقه برطرف شود.

در استان اردبیل ۱۰ سد بزرگ و ۴۲ سد کوچک احداث شده است که در بیشتر آنها زمینه سرمایه‌گذاری گردشگری آبی وجود دارد./ایرنا

کد خبر : 15983

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس