دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: سه‌شنبه 5 ژانویه 2021 | 17:12 ب.ظ
فرماندار اردبیل خبر داد:

اجرای ۱۷ رزمایش پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در اردبیل

اجرای ۱۷ رزمایش پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در اردبیل اردبیل – فرماندار اردبیل گفت: از زمان آغاز طرح شهید سلیمانی ۱۷ رزمایش با هدف آموزش اقشار مختلف مردم برای رعایت پروتکل های بهداشتی مقابله با کرونا در شهرستان اردبیل اجرا شده است.

به گزارش پایگاه خبری گام دوم، مسعود امامی یگانه ظهر سه شنبه در اجرای رزمایش پیشگیری و کنترل بیماری کرونا در شهرستان اردبیل اظهار کرد: رزمایش پیشگیری از شیوع ویروس کرونا با محوریت آموزش، نظارت و ارزیابی در منطقه شهرک کارشناسان اردبیل آغاز و تیم‌های پایشی و نظارتی در راستای اجرای طرح شهید سلیمانی در قالب ۵۴ تیم متشکل از ۱۲۰ نفر در این طرح وارد عمل شدند.

وی با بیان اینکه محوریت رزمایش ارائه آموزش به افراد بالای ۶۵ سال است افزود: افراد دارای بیماری زمینه‌ای و زنان باردار از گروه‌های هدف این طرح بوده که ارائه آموزش‌های بهداشتی برای آنان ضروری است.

فرماندار اردبیل خاطرنشان کرد: شهرک کارشناسان اردبیل حدود ۲ هزار نفر بالای ۶۵ سال و دارای بیماری زمینه‌ای و زنان باردار دارد که بیشتر در معرض تهدید این بیماری هستند، و در راستای اجرای طرح شهید سلیمانی شناسایی شده اند.

امامی یگانه افزود: با توجه به جمعیت بالا در شهرک کارشناسان این منطقه بسیار حائز اهمیت است که با برگزاری این رزمایش با مشارکت نیروهای بسیجی، کارشناسان بهداشت، هلال احمر و پشتیبانی عوامل انتظامی در این منطقه انتظار می‌رود نقش تأثیرگذاری در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا داشته باشد.

وی با بیان اینکه تاکنون ۱۷ رزمایش در شهرستان اردبیل برگزار شده است افزود: هدف از اجرای این رزمایش‌ها آموزش اقشار مختلف مردم برای رعایت دستور العمل‌های بهداشتی و دوری از دورهمی‌ها و رعایت فاصله گذاری اجتماعی است.

فرماندار اردبیل از اجرای این رزمایش در سایر محلات و مناطق شهرستان خبر داد و گفت: در راستای اجرای این طرح بسیار مهم و حیاتی همراهی با مشارکت و همراهی مسئولانه همه مردم تعداد مبتلایان به کرونا در شهرستان اردبیل کاهش داشته و امیدواریم این روند ادامه داشته باشد.

در این رزمایش فرماندار اردبیل به همراه مسئولان شهرستانی از روند اجرای طرح در تعدادی از ادارات، مراکز درمانی، اصناف و مراکز پرتردد بازدید و در ادامه به منظور نظارت بر فرایند کنترل افراد در قرنطینه، از تعدادی از بیماران به صورت میدانی دیدار و در جریان آخرین وضعیت فرد بیمار و نحوه مراقبت خانواده و اطرافیان آنها قرار گرفت.

کد خبر : 15964

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس