جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: سه‌شنبه 5 ژانویه 2021 | 16:50 ب.ظ

تدوین فرهنگ لغت ترکی آذربایجانی در اردبیل به همت و ابتکار آیت الله عاملی

تدوین فرهنگ لغت ترکی آذربایجانی در اردبیل به همت و ابتکار آیت الله عاملی سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، کار گردآوری و تدوین فرهنگ لغات ترکی آذری در اردبیل را از آثار ماندگار و فاخر فرهنگی استان اردبیل توصیف نمود.

دکتر صالحی با اشاره به اهمیت حرکت فاخر گردآوری و تدوین فرهنگ لغات ترکی آذری که از سالها پیش به ابتکار نماینده ولی فقیه در استان اردبیل و امام جمعه فاضل و فرهنگ پرور اردبیل حضرت آیت الله دکتر سید حسن عاملی آغاز گردیده، تلاش های مستمر دست اندرکاران این حرکت فرهنگی را قابل تقدیر ارزیابی نمود.

وی ضمن ابراز تشکر و امتنان ویژه از حضرت آیت الله دکتر سید حسن عاملی به عنوان مبتکر این حرکت فرهنگی فاخر و قابل تقدیر، بر لزوم استفاده حداکثری از پتانسیل استانهای آذری زبان در این کار فاخر و همچنین بر نقش برجسته استان اردبیل به عنوان متولی و مبتکر تدوین لغت نامه ترکی آذربایجانی تأکید نمودند.

در این دیدار استاندار اردبیل، با اشاره به دغدغه های فرهنگی و هنری آیت الله دکتر سید حسن عاملی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل، کار تدوین لغت نامه ترکی آذربایجانی را حرکتی قابل اعتنا در مسیر تولید آثار فاخر و ماندگار فرهنگی استان اردبیل قلمداد نمود.

گفتنی است جلد اول این فرهنگ لغت که شامل مداخل ذیل حرف«آ» می باشد مراحل پایانی جهت چاپ و انتشار را میگذراند.

کد خبر : 15957

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس