سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: دوشنبه 4 ژانویه 2021 | 12:55 ب.ظ
رئیس کل دادگستری اردبیل خبر داد؛

کاهش ورود پرونده‌ها به محاکم قضایی با وجود کمبود نیروی انسانی

کاهش ورود پرونده‌ها به محاکم قضایی با وجود کمبود نیروی انسانی اردبیل – رئیس کل دادگستری استان اردبیل با اشاره به کمبود نیروی انسانی در دستگاه قضایی استان، گفت: ورود پرونده‌ها به محاکم قضایی با وجود کمبود نیروی انسانی کاهش چشمگیری داشته است.

به گزارش پایگاه خبری گام دوم، ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری استان اردبیل صبح دوشنبه در نشست هم اندیشی شورای قضائی اردبیل با نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی که به منظور بررسی وضعیت استان در موضوعات مختلف اقتصادی و اجتماعی برگزار شد، با گرامیداشت اولین سالگرد شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و تسلیت ارتحال آیت الله مصباح یزدی، تفکر و مکتب سردار سلیمانی را مکتب مقاومت و تسلیم ناپذیری در دنیای اسلام دانست و اظهار کرد: بی‌شک این شخصیت در دفاع از ارزش‌های اسلامی و مبارزه با ظلم و ستم، در تداوم و استمرار نهضت عاشورا پدیدار گشته است.

وی با بیان اینکه دستگاه قضائی استان علی‌رغم اینکه با کمبود کادر قضائی و اداری روبرو بوده و مشکلات بسیاری از لحاظ امکانات و تجهیزات داشته است، گفت: با وجود این دستگاه قضائی استان توانسته است در ۹ ماهه امسال ورودی ناخالص پرونده‌ها به محاکم قضائی را کاهش دهد.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل در ادامه با اشاره به نامگذاری این دوره مجلس شورای اسلامی، به عنوان مجلس انقلابی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی، خاطرمضان کرد هر چند قضات و کارکنان دستگاه قضائی در انجام وظایف و رسالت‌های ذاتی خود جهادگونه و بسیجی‌وار به صورت شبانه روزی تلاش می‌کنند اما حمایت‌های نمایندگان مجلس شورای اسلامی می‌تواند به طور چشمگیری ما را در احقاق حق و اجرای عدالت در جامعه یاری کند.

عتباتی با بیان اینکه دستگاه قضائی اقدامات چشمگیری در حوزه‌های مختلف امنیتی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی داشته است اضافه کرد: در حوزه حمایت قضائی از سرمایه‌گذاری، بسیاری از واحدهای تولیدی راکد و نیمه راکد با همکاری دستگاه‌های اجرایی و قضائی دوباره به چرخه تولید بازگشته است.

وی در خصوص سند تحول قضائی و راهبردهای آن تصریح کرد: سند تحول قضائی سند بسیار تأثیرگذار در حوزه‌های مختلف است که نگاه به مقوله پیشگیری از وقوع جرم، حمایت از سرمایه‌گذاری، خدمات قضائی بر بستر الکترونیک، توجه به ارائه خدمات غیرحضوری و مبارزه با فساد در تمامی حوزه‌ها از جمله مهمترین آنها است.

به گفته رئیس کل دادگستری استان اجرایی و عملیاتی کردن تمام بندهای سند تحول قضائی نیازمند همکاری تعامل و هماهنگی تمامی دستگاه‌ها و نهادها در سه قوه است.

عتباتی همچنین با اشاره به امیدواری ایجاد شده در جامعه به خصوص پس از روی کار آمدن آیت الله رئیسی در رأس قوه قضائیه به بخشی از مصوبات سفر اخیر وی به استان اردبیل اشاره کرد و افزود: ابطال قرارداد کشت و صنعت و دامپروری مغان و تعیین تکلیف آن و انتخاب هیئت مدیره و مدیرعامل جدید آن و نیز تلاش برای ساماندهی و حل مشکلات شرکت سبلان پارچه و بسیاری دیگر از نتایج مهم این سفر بود.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل با اشاره به لزوم توجه جدی به مساله معیشت، مسکن و رفاه کارکنان دادگستری از نمایندگان مجلس خواستار توجه جدی به وضعیت بودجه قوه قضائیه در سال ۱۴۰۰ شد.

علی نیکزاد، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه سند تحول قضائی را سندی بنیادی اعلام و بر همکاری کامل مجلس در تصویب قوانین لازم جهت اجرای آن تاکید کرد.

وی ضمن قدردانی از زحمات و تلاش‌های دستگاه قضائی استان تاکید کرد: در خصوص مسئله احقاق حق و اجرای عدالت و نیز تلاش‌های صورت گرفته در خصوص حمایت قضائی از سر مایه گذاری و رونق تولید و اشتغال در استان نمایندگان پیگیری‌های لازم را انجام داده و همکاری‌های خوبی را با دستگاه قضائی استان خواهند داشت.

کد خبر : 15939

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس