سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: شنبه 2 ژانویه 2021 | 02:15 ق.ظ

بیانیه سازمان‌های نظام مهندسی و بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل به مناسبت اولین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی

بیانیه سازمان‌های نظام مهندسی و بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل به مناسبت اولین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی بسم ‌الله الرحمن الرحیم ‏مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَی نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ یَنْتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا (سوره مبارکه الأحزاب آیه ۲۳) یک سال از شهادت مرد میدان جهاد و مبارزه، مجاهد خستگی‌ناپذیر جبهه‌های جنگ با تروریست‌های تکفیری، سردار سرافراز سپاه، مدافع حرم و ولایت، شهید سپهبد پاسدار حاج قاسم سلیمانی، فرمانده دلاور و قهرمان نیروی قدس و یاور مجاهدش شهید ابو مهدی المهندس گذشت، اما یاد و خاطره این عزیزان مجاهد همچنان زنده و آرمان‌هایشان بیش از پیش در تلالو است.

به گزارش سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل و سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل در این بیانیه آمده است:

بی‌تردید سردار سلیمانی سرافراز، قهرمان امت اسلامی بوده و مایه عزت و افتخار نه فقط ایرانیان بلکه تمام مسلمانان و مستضعفان ستمدیده جهان بوده و خواهد بود.

حاج قاسم پیش از آنکه دیر شود، ارزش‌های مانا و پایدار این جهانی را درک کرده بود و از گرایش به ارزش‌های ناپایدار به شدت پرهیز می‌کرد و مردم چه خوب این غرق ناشدگی در زخارف دنیا را درک می‌کنند. دنیا برای او به حقیقت یک گذرگاه بود و نه منزلگاه. روح بی‌حاجتی دنیایی در وجودش مشهود بود چه آنکه ریشه حاجت یا خوف است یا حزن که اولیا خدا نه خوف دارند و نه حزن. اینکه در دل هر شهروندی بتوان رسوخ کرد کار بشری نیست؛ کاری است از جنس سَیجْعَلُ لَهُمُ الرَّحْمَنُ وُدًّا.

سازمان های نظام مهندسی و بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و دیگر همراهان شهیدش، اعلام می‌دارد؛ تقارن اولین سالگرد شهادت اسطوره جهاد و مقاومت فرزند رشید ایران، سرباز مخلص اسلام، قرآن و ولایت، محبوب دل مظلومان جهان با اربعین شهادت دانشمند برجسته و ممتاز هسته‌ای و دفاعی کشور دکتر محسن فخری‌زاده در راستای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی می‌تواند راهبردی جدید در مواجهه با استکبار ستیزی، اعتلای اسلام و مسلمین، و تعالی و استقلال و عزت ایران اسلامی باشد؛ حاج قاسم تنها به ملت ایران تعلق نداشت از این رو دست‌های منتغم امت اسلامی و مظلومان جهان انتقام این خون‌های پاک را از آمریکای جنایتکار خواهد گرفت و دشمنان بدانند، ملتی که شهادت دارد، هرگز اسارت ندارد و راه روشن شهدا توسط جوانان برومند ایران اسلامی پرقدرت ادامه خواهد داشت.

کد خبر : 15894

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس