چهارشنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: جمعه 1 ژانویه 2021 | 22:48 ب.ظ

سردار سلیمانی، اسطوره‌ای برای ثبت در تاریخ حقیقت

مجتبی لاله
سردار سلیمانی، اسطوره‌ای برای ثبت در تاریخ حقیقت ( إِنَّ الَّذینَ آمَنُوا وَ عَمِلُوا الصَّالِحاتِ سَیَجْعَلُ لَهُمُ الرَّحْمنُ وُدًّا) (مریم/۹۶) این وعده ی خداوند است که محبت افراد شایسته و با ایمان را در دل های دیگران قرار می دهد. این وعده کذب بردار نیست.

انسان و همه ی حکومت‌ها، همیشه در طول قرنها و اعصار مختلف به دنبال قهرمانی بودند تا بتوانند به عنوان الگویی مناسب جهت تربیت نسلهای جدید،آنها را معرفی نمایند. حتی بعضی از دول گوناگون با ایجاد قهرمانان خیالی و ساختگی خواسته اند این خلا را به نوعی در جامعه خودشان پر نمایند.

در قرن معاصر نیز بسیاری از دولت های عربی و غربی به دنبال ایجاد قهرمانان ساختگی هستند تا با بهره‌گیری از امپراطوری رسانه ای، آنها را به جامعه ایرانی معرفی نمایند و اهداف خودشان را جهت تزلزل بنیان خانواده ها به پیش ببرند.

در چنین شرایطی بهترین قهرمان و الگویی که میتواند در زندگی همه مردمان ایرانی و حتی آزاد مردان جهان قرار گیرد هیچ کس به جز شهید سلیمانی نمیتواند باشد.

داشتن همزمان شجاعت در اقدام و عمل به همراه تدبیر ، منطق و دوری از حرکات نمایشی در اعمال و رفتار شهید سلیمانی توانسته بود از وی فرماندهی بی مثال ایجاد نماید

از دیگر ویژگی های خاص این شهید بزرگوار میتوان به داشتن روحیه‌ی دوری از تظاهر و همراهی با تمامی جوانان ایران به عنوان فرزندان خویش اشاره کرد که رهبر انقلاب در خصوص بی ریایی ایشان و دوری از حاشیه‌سازی و در چشم بودن اشاره نمودند .

در جامعه ای که اکثرا مدیران و مسئولان به دنبال حرکات نمایشی و دیده شدن هستند، چنین شخصیتی توانست با کار کردن برای خدا و آنهم در گمنامی در دلهای همه انسانها چه دیندار و غیره نفوذ کند تا جایی که به اذعان برخی از منابع خبری تشییع پیکر مطهر ایشان از مراسمات بی نظیر در طول تاریخ انقلاب اسلامی شد.

کد خبر : 15875

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس