سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 31 دسامبر 2020 | 18:14 ب.ظ
نماینده ولی ‌فقیه در استان و امام جمعه اردبیل

وضعیت حاشیه شهرها به هیچ وجه برازنده جامعه اسلامی نیست

وضعیت حاشیه شهرها به هیچ وجه برازنده جامعه اسلامی نیست گروه استان‌ها ـ نماینده ولی ‌فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: به رغم اقدامات انجام شده برآورده کردن انتظارات و نیازهای مردم در استان جای کار بسیاری دارد.

آیت‌الله سیدحسن عاملی عصر امروز در دیدار با مجمع نمایندگان استان ضمن قدردانی از اقدامات انجام گرفته از سوی نمایندگان استان، اظهار داشت: به‌رغم اقدامات مهم انجام گرفته هنوز برای برآورده شدن بسیاری از نیازها و انتظارات مردم کشور به خصوص استان اردبیل جای کار بسیار است.

وی افزود: استفاده از ظرفیت مرز طولانی در استان و جذب سرمایه‌گذاری خارجی بسیار ضروری است و نمایندگان استان در این ارتباط می‌توانند اقدامات مطلوب و موثری انجام دهند.

نماینده ولی‌فقیه در استان اردبیل بر ضرورت اختصاص منابع مالی حاصل از مالیات اخذ شده از فعالیت شرکت‌های صنعتی، عمرانی و اقتصادی در استان به خود استان اردبیل، تاکید کرد و گفت: از نمایندگان استان انتظار می‌رود به این امر مهم ورود پیدا کنند.

آیت‌الله عاملی اظهار کرد: احداث شهرک صنعتی مشترک با جمهوری آذربایجان با توجه به گشایش‌های رخ داده در مرز، می‌تواند ظرفیت‌های بالقوه‌ای در راستای توسعه اقتصادی و صنعتی استان ایجاد نماید.

وی با اشاره به وضعیت بحرانی آب در دشت اردبیل و سایر مشکلات در این حوزه، گفت: اگر ثبت بین‌المللی حق‌آبه ارس را داشته باشیم، هیچ کشوری نمی‌تواند به این حق دست‌ درازی کند.

امام جمعه اردبیل با تاکید بر ضرورت ایجاد زمینه برای استفاده از انرژی‌های پایدار همچون انرژی خورشیدی، گفت: با توسعه این انرژی‌ها علاوه بر کمک به اقتصاد جامعه از معایب استفاده بی رویه از انرژی‌های فسیلی هم دور خواهیم بود.

آیت‌الله عاملی در بخش دیگری از سخنان خود وضعیت حاشیه شهرهای بزرگ به‌خصوص اردبیل را به هیچ وجه برازنده جامعه اسلامی ندانست و گفت: این فاصله طبقاتی بایستی با برنامه‌ریزی دقیق و اصولی مرتفع شود چرا که تبعات جبران ناپذیری دارد و بایستی برای ساماندهی این مناطق با استفاده از الگوهای موفق بین‌المللی محقق شود.

گام‌های اساسی برای توسعه متوازن استان برداشته شده است

رئیس مجمع نمایندگان استان نیز در این دیدار ضمن عرض تسلیت ایام فاطمیه، اظهار داشت: در توسعه متوازن استان که از دغدغه‌های حضرتعالی می‌باشد، گام‌های اساسی از سوی مجمع نمایندگان استان برداشته شده است و نمایندگان استان بیش از پیش و با انسجام بیشتر تلاش‌های خود را در راستای تحقق خواسته‌ها و مطالبات مردم شریف استان اردبیل ادامه خواهند داد.

وی افزود: نمایندگان استان اردبیل در دوره یازدهم با حضور در کمیسیون‌ها و کارگروه‌های متعدد در مجلس در دو محور ملی و استانی برنامه‌ها را پیش می‌برند.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی در ادامه از تلاش‌های صورت گرفته در مجلس برای رفع مهم‌ترین دغدغه‌های مردم خبر داد و گفت: تامین نیازهای معیشتی اقشار کم برخوردار را در مجلس به تصویب رساندیم و طی طرحی تحت عنوان حمایت از مسکن نیز تلاش داریم مشکلات این بخش را مرتفع نماییم.

بدری اظهار کرد: در بودجه ۹۷ و ۹۸ در بعد زیرساخت‌های لازم برای استان ردیف‌های بودجه مناسب برای استان به خصوص در ارتباط با اتصال بزرگراهی شهرستان های استان و استان اردبیل با استان‌های همسایه مصوب شده است.

وی افزود: طی هماهنگی‌های انجام گرفته از سوی مجمع نمایندگان استان جمعی از وزرای دولت نیز با حضور در استان به بررسی نیازهای موجود پرداختند که نتایج مطلوبی را به همراه داشته است.

رئیس مجمع نمایندگان استان با بیان اینکه بحث بزرگراه مشگین شهر – پارساباد از مطالبات دیرینه مردم نجیب شمال استان بود، اظهار کرد: این طرح مهم با حضور قرارگاه خاتم از سال آینده وارد عملیات اجرایی می‌شود./تسنیم

کد خبر : 15841

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس