جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: دوشنبه 28 دسامبر 2020 | 09:56 ق.ظ
با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت؛

مجموعه کتاب های صوتی در اردبیل رونمایی شد

مجموعه کتاب های صوتی در اردبیل رونمایی شد اردبیل – همزمان با فرارسیدن سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی و حماسه ۹ دی از «مجموعه کتاب های صوتی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت» در اردبیل رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری گام دوم، یاسر شاهی، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل در مراسم رونمایی از مجموعه کتاب‌های صوتی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در اردبیل، با گرامیداشت سالگرد شهادت سردار جبهه مقاومت، سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و حماسه ۹ دی و با پرداختن به نقش ادبیات و شعر حماسی در ماندگاری حماسه‌ها گفت: حماسه، باور و هر فرهنگی برای ماندگاری و ابدی شدن لاجرم توجه ویژه و خاص به ادبیات آن حماسه داشته است.

وی راز ماندگاری و حماسی ماندن واقعه عظیم عاشورا را وجود ادبیات و شعر عاشورایی عنوان کرد و افزود: زبان شعر تسخیر، تحول و شکوفایی آسمانی فرهنگ‌ها، باورها و اعتقادات است و اگر سهمی برای عوامل مختلف در ماندگاری حماسه هشت سال دفاع مقدس تدوین و مشخص شود آثار و سهم نویسندگان و شعرا برگ زرینی در ماندگاری این حماسه است.

شاهی با بیان اینکه شکوفایی اجتماعی جز با قلم شعرا و نویسندگان میسر نیست، تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی که در حوزه ایثار و شهادت فعالیت دارند باید در هر رخداد به صاحبان آثار هنری، شعر و ادبیات مراجعه کنند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل مجموعه کتاب‌های صوتی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شامل ۱۱ کتاب منتشر شده عنوان کرد و گفت: این کتب نفیس و ارزشمند به مناسبت فرارسیدن سالروز حماسه ۹ دی و نیز شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی به همت اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل با همکاری اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس چاپ و منتشر شده است.

«همه مردان خانواده» زندگینامه سه شهید گرانقدر باقرپور نیاری به نویسندگی امیر رجبی، «رد پای دیرین» خاطرات روحانی شهید نادر دیرین به نویسندگی خدیجه سلمانی و ناصر ملایی، «اینجا از تو نوشتن هوا کم است» مجموعه خاطرات آزادگان اردبیل به قلم سیده صغری جوادی از جمله کتاب‌هایی هستند که در این مجموعه صوتی در قالب یک دی وی دی تولید شده است.

این کتب صوتی به صدا پیشگی سولماز ودایع خیری و شاهد مجتهدزاده با صدابرداری عیسی جعفری و صداگذاری فرشید زبوری تهیه شده و علاقه مندان برای تهیه این مجموعه می‌توانند به معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل مراجعه کنند.

اجرای شعر در رسای سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، حماسه ۹ دی، شهدا و دفاع مقدس توسط چند تن از شعرا و تجلیل از شاعران استان از دیگر بخش‌های این مراسم بود.

کد خبر : 15789

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس