دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: شنبه 26 دسامبر 2020 | 22:28 ب.ظ

انتظار داریم با کمک مجلس ارز ۴۲۰۰ تومانی از بودجه سال ۱۴۰۰ حذف شود

انتظار داریم با کمک مجلس ارز ۴۲۰۰ تومانی از بودجه سال ۱۴۰۰ حذف شود گروه استان‌ها – رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی اردبیل گفت: نیازمند پیاد‌ه‌سازی سیاست تک‌نرخی در حوزه اقتصادی هستیم که به همین منظور انتظار داریم با کمک مجلس ارز ۴۲۰۰ تومانی از بودجه سال ۱۴۰۰ حذف شود.

حسین پیرمؤذن ظهر امروز در دیدار با برخی از مسئولان اتاق بازرگانی اردبیل اظهار داشت: نیازمند اجرا و پیاد‌ه‌سازی سیاست تک‌نرخی در حوزه اقتصادی هستیم که به همین منظور انتظار داریم با کمک مجلس ارز ۴۲۰۰ تومانی از بودجه سال ۱۴۰۰ حذف شود و مطالبات بخش خصوصی در بودجه سال آینده در دستور کار باشد.

وی با اشاره به این که در حال حاضر به دلیل تفاوت نرخ ارز نظام اقتصادی کشور با بی‌ثباتی همراه است گفت: به همین منظور انتظار داریم بی‌ثباتی در نظام اقتصادی کشور که سبب لطمه به اقتصاد کشور می‌شود را مورد واکاوی قرار داده و برنامه‌های اساسی در راستای حل این مشکل انجام یابد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان اردبیل ادامه داد: این طور که مشهود و ملموس اختصاص ارز ۴۲۰۰۰ تومانی تعادل در بازار و صادرات را نیز با مشکل مواجه کرده و به همین منظور انتظار می‌رود به جای اختصاص این ارز از روش‌های حمایتی جایگزین این روش استفاده شود.

پیرمؤذن ادامه داد: ارائه تسهیلات مناسب برای فعالان اقتصادی و حل مشکلات موجود در این زمینه برای حمایت از فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی اولویت اساسی است و در این زمینه ضرورت دارد تا بانک‌های عامل براساس منابع ملی تعریف شده تسهیلات را پرداخت کنند.

وی اظهار کرد: انتظار می‌رود در توزیع اعتبارات عدالت‌محوری مبنای کار باشد و استان‌های محروم در اولویت باشند چرا که لزوم توسعه و گسترش شرایط اقتصادی در این استان‌ها یک نیاز مبرم و اساسی است که باید مورد توجه واقع شود./تسنیم

کد خبر : 15765

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس