به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل، رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل با اعلام این خبر افزود: تحقق اهداف سلامت محور، افزایش رضایتمندی بیمه شدگان، تسهیل فرآیند ارائه خدمات باروری، افزایش نرخ رشد جمعیت، برقراری دسترسی عادلانه به خدمات و کاهش دغدغه و هزینه‌های درمان ناباروری از اهداف این قرارداد همکاری است.

اوچی اردبیلی اظهار کرد: طبق این قرارداد ۷۰ درصد هزینه‌های خدمات کمک باروری این مرکز از جمله ویزیت، آزمایش، پولکسیون فولیکول، انتقال‌جنین، روش‌های‌درمانی میکرواینجکشن(ICSI)، تلقیح آزمایشگاهی(IVF) ، تلقیح داخل رحمی(IUI)، استحصال اسپرم (TESE) و (MICRO TESE) تحت پوشش بیمه نیروهای مسلح قرار می‌گیرد.

وی اظهار کرد: با توجه به تداوم اجرای طرح حمایت مالی از زوجین نابارور که در قالب آن  و مطابق دستورالعمل، ۹۰ درصد هزینه‌های درمانی زوجین مراجعه کننده به این مرکز را تحت پوشش قرار می‌دهد، زوجینی که تحت پوشش بیمه نیرو‌های مسلح و مشمول طرح مذکور هستند، خدمات تشخیصی و درمانی را رایگان دریافت خواهند کرد.

 رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل با بیان اینکه طبق اعلام خانواده‌ها، تاکنون درمان بیش از یک هزار و ۶۰۰ زوج نابارور موفقیت آمیز بوده است، تصریح کرد: این مرکز با استفاده از جدیدترین روش‌های علمی و به‌روزترین امکانات، تجهیزات و بهره‌‌مندی از کادر تخصصی و درمانی مجرب خدمات کمک باروری را به زوجین ارائه می‌کند.

اوچی اردبیلی ادامه داد: زوج‌هایی که نگران ناباروری خود هستند، بدون اتلاف وقت باید به مراکز درمانی مراجعه کنند تا با مشاوره‌های مناسب علت ناباروری تشخیص داده شده و بهترین روش درمانی به آنها پیشنهاد شود.

وی خاطرنشان کرد: مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاددانشگاهی اردبیل برای درمان زوجین نابارور از هیچ کوششی دریغ نمی‌کند و پیوسته در مسیر ایجاد امید به زندگی گام برمی‌دارد.