شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: جمعه 25 دسامبر 2020 | 13:06 ب.ظ
رئیس سازمان برنامه و بودجه اردبیل:

بودجه اردبیل در سال ۱۴۰۰ بیش از ۷۸ درصد رشد دارد

بودجه اردبیل در سال ۱۴۰۰ بیش از ۷۸ درصد رشد دارد اردبیل – رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل گفت: بودجه استان اردبیل امسال ۹۶۶ میلیارد تومان بود که در بودجه سال آینده با ۷۸.۵ درصد رشد به مبلغ یک هزار و ۷۲۵ میلیارد تومان رسید.

به گزارش پایگاه خبری گام دوم، داوود شایقی شامگاه پنجشنبه در جلسه شورای برنامه ریزی استان اردبیل با حضور نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: استان اردبیل با یک میلیون و ۲۷۰ هزار نفر جمعیت ۱.۵۶ درصد از جمعیت کل کشور و نیز یک درصد از کل مساحت کشور را به خود اختصاص داده است.

وی استان ار اردبیل را از نظر جمعیتی استان بیست و پنجمین استان کشور اعلام کرد و گفت: سرانه درآمد در کشور ۱۵ میلیون تومان است که این رقم در استان اردبیل ۱۰ میلیون تومان و ۶۶ درصد از سرانه کشور را دارد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل با اشاره به بودجه سال ۹۹ گفت: بودجه سال ۹۹ با مبلغ ۹۹۶ میلیارد تومان بسته شده بود که در این بودجه سهم پروژه راه آهن اردبیل ۱۱۹ میلیارد بود، این در حالی است که فقط برای این پروژه یک هزار و ۷۰ میلیارد تومان از منابع مختلف اعتبار جذب شد.

شایقی سهم استان اردبیل در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ را یک هزار ۷۲۵ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: بودجه عمرانی کشور در سال ۹۹ مبلغ ۸۸ هزار میلیارد بود که با ۱۸ درصد افزایش برای سال ۱۴۰۰ به مبلغ ۱۰۴ هزار میلیارد تومان رسیده در حالی که بودجه استان اردبیل برای سال آینده رشد ۷۸.۵ درصدی خواهد داشت.

وی پروژه‌های اولویت دار استان برای سال آینده را یادآور شد و گفت: پروژه راه آهن اردبیل، ادامه تبدیل جاده‌های استان اردبیل به بزرگراه، بخش آب و کشاورزی جزو اولویت‌های پروژه‌های عمرانی خواهد بود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل از اختصاص ردیف بودجه به تمام راه‌های اصلی منتهی به مرکز استان خبر داد و افزود: در سال ۹۹ فقط چهاربانده شدن جاده اردبیل به مشگین شهر دارای ردیف بودجه بود که در سال ۱۴۰۰ تمام جاده‌های منتهی به مرکز استان دارای ردیف بودجه شد و می‌توان گفت با این شرایط تحول بزرگی را در حوزه راه شاهد خواهیم بود.

شایقی از افزایش ۶۶.۵ درصدی اعتبارات هزینه‌ای استان اردبیل در لایحه بودجه سال آینده خبر داد و افزود: از نمایندگان مجلس انتظار داریم در بررسی بودجه اعتبار جاده کلور درام که ۲۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است را ۲۰ میلیارد تومان دیگر افزایش دهند و نیز بزرگراه مشگین شهر را که ۳۰ میلیارد تومان است را با ۵۰ میلیارد تومان افزایش به ۸۰ میلیارد تومان برسانند تا بتوانیم کارهای خوبی در این حوزه شاهد باشیم.

کد خبر : 15740

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس