سید عبدالله طباطبایی در جمع خبرنگاران با اشاره به ممنوعیت استفاده از پیام‌رسان‌های خارجی در دستگاه‌های حاکمیتی و دولتی اظهار کرد: براساس قوانین و مقررات کشور و مصوبات شورایعالی فضای مجازی هرگونه استفاده از شبکه‌های اجتماعی خارجی به‌خصوص تلگرام، ممنوع بوده و در برخی از موارد جرم محسوب می‌شود.

وی افزود: بر این اساس حمایت از تولید و انتشار محتوا در شبکه‌های اجتماعی خارجی و به‌خصوص تلگرام با توجه به ممنوعیت استفاده از آنان توسط دستگاه‌های اجرایی حاکمیتی، دولتی، دانشگاه‌ها و مدارس ممنوع و غیرقانونی است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل بیان کرد: براساس قانون مطبوعات، هرگونه فعالیت رسانه‌ای باید براساس قوانین و مقررات و با اخذ مجوزهای لازم انجام شود.

وی تاکید کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دستگاه‌های نظارتی باید نظارت کافی بر فعالیت‌ها و اقدامات رسانه‌ای داشته باشند.

طباطبایی تصریح کرد: تولید هرگونه خبر و محتوا در بستر فضای مجازی باید تابع قوانین جمهوری اسلامی باشد و قطعا با تولیداتی که باعث ایجاد تشویش اذهان عمومی شود و یا با تولیدات نامتعارف به شدت برخورد خواهد شد.

وی به اهمیت بهره‌مندی از فضای مجازی نیز تاکید کرد و گفت: تاکیدات مقام معظم رهبری درباره ساماندهی فضای مجازی نشان از اهمیت فضای مجازی است و باید با دقت‌نظر و حساسیت، مسائل مربوط به آن پیگیری و ساماندهی شود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل ادامه داد: به‌طور قطع دشمنان نیز برنامه‌ریزی‌هایی برای استفاده از این فضا در جهت ضربه زدن به اعتقادات و فرهنگ جامعه دارند که حتما باید برنامه مناسبی برای تولیدات محتوایی مناسب جهت مقابله با جنگ نرم دشمنان داشته باشیم.

وی یادآور شد: چنانچه عده‌ای با ایجاد کانال در شبکه‌های غیرقانونی قصد فشار بر مدیران، رانت خواری و به هم زدن آرامش روانی شهروندان را داشته باشند دستگاه قضایی ورود کرده و به‌شدت برخورد خواهد کرد./فارس