دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: چهارشنبه 23 دسامبر 2020 | 23:36 ب.ظ
مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل

۲۲ برنامه در هفته سوادآموزی در استان اردبیل اجرا می‌شود

۲۲ برنامه در هفته سوادآموزی در  استان اردبیل اجرا می‌شود مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل از اجرای ۲۲ برنامه در هفته سوادآموزی در مناطق و نواحی ۱۹ گانه استان خبر داد.

احمد ناصری عصر امروز در جلسه  شورای پشتیبانی سوادآموزی استان اظهار داشت:  آموزش و پرورش استان اردبیل امسال برای تحت پوشش قرار دادن حدود ۱۱هزار بیسواد و کم سواد در دوره‌های سوادآموزی، انتقال و تحکیم و اجرای فعالیت‌های آموزشی و مکمل برنامه‌ریزی کرده است که ۲۲ برنامه در هفته سوادآموزی در مناطق و نواحی ۱۹ گانه استان اردبیل اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه  تاکنون ۷۵درصد حجم ابلاغی سوادآموزی از سوی وزارت محقق شده است، گفت:  در ارزیابی‌های ستادی حوزه سوادآموزی استان جزو استان‌هایی است که شایسته تقدیر شده و افزایش مراکز یادگیری محلی در استان عامل مهمی برای ارتقای مهارت‌آموزی بوده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل  همچنین جذب منابع مالی در این حوزه را مناسب ارزیابی کرد و افزود: طبق  پیشرفت مصوبات جلسه تیرماه ۹۹ شورای پشتیبانی سوادآموزی استان مجوز برای هشتمین مرکز یادگیری محلی در استان و در شهرستان نمین در مرحله صدور قرار دارد.

ناصری همچنین بیان کرد: سواد بستر و موتور توسعه کشور است و با توجه به اینکه باعث بهبود مناسبات اجتماعی و عاملی برای ارتقا فرهنگ عمومی جامعه است باید مورد توجه قرار گیرد.

سطح سواد عمومی با توانایی خواندن و فهمیدن متجلی می شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اردبیل نیز در این نشست با بیان اینکه  افزایش کیفیت زندگی با سطح سواد عمومی در جوامع ارتباط معنادار است، گفت: سطح سواد عمومی نیز با توانایی خواندن و فهمیدن متجلی می‌شود.

ندائی  طراحی یک سامانه جامع کشوری در حوزه سوادآموزی را در جهت شناسایی و پیشبرد اهداف این حوزه موثر عنوان کرد و گفت:  شناسایی افراد بیسواد و یا بازمانده از تحصیل با استفاده از طراحی  این سامانه می‌تواند در جهت شناسایی و مدیریت کارا و اثر بخش در این حوزه، موثر و مفید واقع شود.

وی همچنین با  بیان اینکه  اردبیل در تحت پوشش قرار دادن حجم ابلاغی جزو ۱۰ استان اول کشور است از فعالان سوادآموزی استان در عرصه سوادآموزی تقدیر کرد.

در پایان این جلسه بمناسبت هفته سواد آموزی از تعدادی از فعالین حوزه سوادآموزی استان تقدیر بعمل آمد./تسنیم

کد خبر : 15694

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس