سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: چهارشنبه 23 دسامبر 2020 | 23:26 ب.ظ
مدیرکل ورزش و جوانان اردبیل:

روبان سالن دوومیدانی ورزشگاه علی دایی تا تجهیز کامل قیچی نمی‌شود

روبان سالن دوومیدانی ورزشگاه علی دایی تا تجهیز کامل قیچی نمی‌شود اردبیل – مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: تا زمانی که سالن دوومیدانی مجموعه ورزشی علی دایی به‌طور کامل تجهیز نشود، به بهره برداری نمی رسد چرا که اعتقادی به افتتاح های عجولانه نداریم.

سجاد انوشیروانی، با بیان اینکه اجرای پروژه‌های با کیفیت از اولویت‌های اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل است، اظهار کرد: برای قطع روبان و افتتاح سالن دوومیدانی مجموعه ورزشی علی دایی تا تجهیز نشود قیچی به دست نمی‌گیریم چرا که از افتتاح‌های عجولانه خاطرات خوبی نداریم.

وی سالن تخصصی دوومیدانی مجموعه ورزشی علی دایی را یکی از مطالبات زیرساختی ورزش استان اردبیل عنوان کرد و افزود: ۱۵ سال از کلنگ‌زنی و آغاز عملیات اجرایی این سالن سپری‌شده و یکی از سالن‌های ۳ یا ۴ سالن دوومیدانی استاندارد کشور است که می‌تواند رویدادهای بین المللی را به شایستگی کامل میزبانی کند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل سالن تخصصی دوومیدانی مجموعه ورزشی علی دایی را از مکان‌های ورزشی با اهمیت و استراتژیک برای ورزش استان اردبیل دانست و گفت: این سالن از لحاظ ساخت سازه آماده بهره‌برداری است ولی به دلیل عدم تجهیز امکانات تاکنون به بهره‌برداری نرسیده که با برنامه‌ریزی‌ها و پیگیری‌های انجام‌شده قرار است هم‌زمان با گرامی‌داشت ایام الله دهه مبارک فجر به بهره‌برداری برسد.

ارزش ریالی سالن دوومیدانی علی دایی بالغ بر ۱۳۰ میلیارد تومان است

انوشیروانی با بیان اینکه ملی بودن پروژه ریز اعتبارات صرف شده تا به امروز در دست استان نیست ولی اگر بخواهیم چنین پروژه‌ای را در زمان فعلی تعریف کنیم اعتباری بالغ بر ۱۳۰ میلیارد تومان باید هزینه شود، اظهار کرد: اخیراً از محل اعتبارات سفر استانی رئیس‌جمهوری به استان ۱۵ میلیارد تومان برای سالن دوومیدانی علی دایی اعتبار در نظر گرفته شده‌است که ۶ میلیارد تومان از این مبلغ تخصیص داده شده

وی نصب موتورخانه، انشعابات آب و گاز و اجرای ۲ لایه «کفپوش تارتان» را از اقدامات اخیر در این سالن عنوان کرد و گفت: لایه سوم تارتان نیز که خریداری و تا روزهای آینده وارد استان شده و در شرایط ایده‌آل دمای داخل سالن نصب خواهد شد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل از حل مشکل جاده دسترسی مجموعه ورزشی علی دایی خبر داد و افزود: با همکاری مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده استان اردبیل عملیات زیرسازی جاده دسترسی تا روستای «کرکرق» اجرا شده و به دلیل شرایط جوی ضمن تأمین اعتبار لازم تا خرداد ماه سال آینده به بهره برداری برسد.

برای تجهیز سالن دوومیدانی ۵۰۰ میلیون تومان نیاز است

انوشیروانی با بیان اینکه متأسفانه در قرارداد ساخت سالن دوومیدانی تجهیز سالن قید نشده است، افزود: با جدیدت به دنبال تأمین اعتبار تجهیز این سالن هستیم و ۵۰۰ میلیون تومان برای تجهیز این سالن هزینه پیش‌بینی شده است، چرا که بعد از افتتاح در شرایط موجود نمی‌توان اعتبار تجهیز را جذب کرد به این دلیل که پروژه ملی است اعتبارات استانی نمی‌تواند این پروژه را به سرانجام برساند.

وی به هزینه‌های ثابت نگهداری این مجموعه نیز گریزی زد و گفت: هزینه نگهداری و انشعابات آب، برق و گاز این مجموعه بزرگ ماهانه بالغ بر ۳۰ میلیون تومان اعتبار نیازمند است که وزارت ورزش و جوانان باید بودجه ثابت سالانه برای این منظور در نظر بگیرد در غیر این صورت تأمین این مبالغ از عهده بودجه ورزشی استان خارج است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل به شرایط خوب رشته ورزشی دوومیدانی استان اردبیل اشاره کرد و گفت: شرایط رشته ورزشی دوومیدانی در استان اردبیل رو به بهبود است و مخصوصاً در بخش بانوان جزو مدال‌آورترین استان‌ها در کشور هستیم و امیدواریم با افتتاح و بهره‌برداری این مجموعه ورزشی شاهد رشد بیش از پیش این رشته ورزشی در بخش آقایان و بانوان باشیم.

انوشیروانی پیشرفت فیزیکی پروژه سالن دوومیدانی مجموعه ورزشی علی دایی بیش از ۹۰ درصد عنوان کرد و گفت: در کنار سایر اقدامات تکمیلی این سالن، «اسکوربورد» نیز که جزو زیرساخت‌های استاندارد بین‌المللی سالن‌های دوومیدانی است که پیمانکار مشخص شده و تا قبل از افتتاح سالن نصب خواهد شد.

وی سالن چندمنظوره دوومیدانی علی دایی را دارای ظرفیت برگزاری ورزش‌های همگانی، جشنواره‌های ورزشی خانوادگی و سایر ورزش‌ها عنوان کرد و افزود: برنامه‌ریزی‌های مدونی برای بهره‌مندی ورزشکاران استان اردبیل از فضای این سالن انجام شده و در صورت تأمین بودجه لازم آماده میزبانی تمام برنامه‌های وزارت ورزش و جوانان و نیز فدراسیون دوومیدانی کشور هستیم که البته برای سال آینده میزبان رویداد ملی و یا بین‌المللی در این مجموعه خواهیم بود.

آغاز عملیات اجرایی سه پروژه مهم ورزشی در دهه فجر

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: هم‌زمان با افتتاح سالن دوومیدانی علی دایی در دهه فجر امسال، عملیات اجرایی استخر قهرمانی شنا که چند سال پیش در محوطه مجموعه ورزشی دایی گودبرداری شده است به همراه عملیات اجرایی مجموعه تخصصی ورزش جانبازان و معلولین و نیز پناهگاه منطقه «آلوارس» و «اوجور» سبلان آغاز می‌شود.

انوشیروانی از تأمین ۹ هزار مترمربع زمین برای احداث مجموعه تخصصی ورزش جانبازان و معلولین از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل خبر داد و گفت: این مجموعه بر اساس نقشه واحد کشوری احداث خواهد شد و باید در طول ۲ سال به بهره برداری برسد و برای این منظور با کمک نمایندگان در سال آینده ۲۰ میلیارد تومان اعتبار ویژه برای این مجموعه در نظر می‌گیرند.

وی از پیش بینی ۵۰ میلیارد تومان برای اجرای سه پروژه خبر داد و افزود: برای شروع عملیات اجرایی ۱۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی بودجه در نظر گرفته شده و ۱۰ میلیارد دیگر نیز از اعتبارات ملی اختصاص می‌یابد و با این بودجه کار را شروع می‌کنند.

ورزشگاه دایی در تحویل اداره کل ورزش و جوانان اردبیل نیست

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل با بیان اینکه مجموعه ورزشی علی دایی در تحویل اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل نیست، تصریح کرد: این اداره‌کل به جهت تعصبی که نسبت به این فضای ورزشی مهم در استان دارد برای نگهداری و برخی از مراحل اجرایی آن اقداماتی را انجام می‌دهد و مشارکت خوبی با مسئولین ملی دارد و قرار شده است که بعد از تکمیل و رفع نواقصات این ورزشگاه مالکیت این مجموعه به اداره‌کل ورزش و جوانان منتقل شود.

مکان‌یابی ورزشگاه علی دایی مشکلی ندارد / زیرساخت‌ها فراهم شود

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل با بیان اینکه مکان‌یابی ورزشگاه علی دایی که عده‌ای به آن ایراد می‌گیرند را قبول ندارم گفت: با تأمین زیرساخت‌های لازم تمام این نگرانی‌ها قابل حل است و برای احیای ورزشگاه علی دایی و با تأمین زیرساخت‌های لازم اکثر هیئت‌های ورزشی از مرکز شهر به این مکان منتقل می‌شود

وی افزود: برای حل مشکل ایاب و ذهاب ورزشکاران به این مجموعه که جزو دغدغه‌های علاقه‌مندان بود با حمایت‌های مالی از هیئت‌های ورزشی برای تأمین سرویس ایاب ذهاب در روزها و ساعات مشخص نسبت به ایجاد شور و نشاط در جامعه و نیز احیا این مجموعه اقدام خواهد شد.

رفع نواقصات استادیوم فوتبال علی دایی تا پایان سال ۱۴۰۱

انوشیروانی تأمین روشنایی، تعمیر دکل روشنایی سقوط کرده ورزشگاه، چمن و «تارتان» را در تعهد شرکت مادر تخصصی ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور عنوان کرد و گفت: این شرکت متعهد شده است که ظرف ۳ ماه این نواقصات را با اعتبار ۳ میلیارد تومانی حل کند که محل تأمین این اعتبار تغییر کرده و به زودی مشخص خواهد شد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل ادامه داد: با توجه به احصاء تمام نواقصات این استادیوم از سوی مشاوران وزارت راه و شهرسازی و نیز تأمین اعتبارات این حوزه در سال ۹۹ و ۱۴۰۰ قطعاً تا پایان سال ۱۴۰۱ تمام مشکلات ابنیه استادیوم فوتبال علی دایی حل خواهد شد

نیازمند توسعه چارت سازمانی هستیم

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل از مشکل کمبود نیروی انسانی برای نگهداری اماکن ورزشی استان خبر داد و گفت: در کل استان اردبیل ۳۰۰ اماکن ورزشی وجود دارد که اگر برای نگهداری این اماکن به ازای هر مکان ورزشی سه نفر در نظر بگیریم ۹۰۰ نفر نیروی انسانی مورد نیاز است.

انوشیروانی با بیا ن اینکه فقط برای نگهداری سالن دوومیدانی مجموعه علی دایی پنج نفر نیروی انسانی مورد نیاز است ادامه داد: با توجه به اینکه در برخی از شهرستان‌ها کارمندان ادارات را برای نگهداری این اماکن مأمور کرده‌ایم ولی برای انجام وظیفه بهتر در کنار ۱۹۵ پرسنل اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل ۲۷۱ نفر نیروی انسانی دیگر برای نگهبانی و نیروی خدماتی مجموعه‌های ورزشی نیازمندیم که استاندار اردبیل برای تأمین نیروی انسانی پروژه‌های ورزشی قول مساعد داده است.

کد خبر : 15688

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس