دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: یکشنبه 20 دسامبر 2020 | 17:48 ب.ظ
مدیر کل هواشناسی اردبیل خبر داد؛

کاهش دمای هوا در اردبیل به ۲۰ درجه زیر صفر

کاهش دمای هوا در اردبیل به ۲۰ درجه زیر صفر اردبیل- مدیرکل هواشناسی استان اردبیل از ورود سامانه جدید بارشی از اواسط هفته جاری در اردبیل خبر داد و گفت: دمای هوا در مناطق مرکزی و جنوبی استان به ۴ تا ۲۰ درجه سانتی‌گراد زیر صفر می‌رسد.

سیاوش محمدی در گفت و گو با پایگاه خبری گام دوم، به تشریح آخرین وضعیت نقشه‌های هواشناسی استان اردبیل پرداخت و اظهار کرد: طی امروز با گذر موج ضعیفی از جو منطقه، در مناطق شمالی استان اردبیل شاهد آسمان ابری با بارش خفیف باران مواجه خواهیم بود اما در مناطق مرکزی پیش بینی می‌شود پدیده غالب در بعضی ساعات وزش باد (در جاده‌های مواصلاتی همراه با کولاک برف) باشد.

وی افزود: بررسی نقشه‌های هواشناسی در استان نشان می‌دهد از فردا تا عصر روز سه شنبه هفته جاری شرایط جوی پایدار در مناطق مختلف استان اردبیل حاکم بوده و در اغلب مناطق آسمانی صاف تا نیمه ابری با هوای خشک و سرد زمستانی انتظار می‌رود.

مدیر کل هواشناسی استان اردبیل به کاهش قابل توجه دمای هوا در مناطق مرکزی و جنوبی استان نیز اشاره کرد و گفت: دمای هوا در این مناطق بین ۴ تا ۲۰ درجه زیر صفر و در مناطق شمالی استان نیز دمای هوا بین ۴ تا ۵ درجه بالای صفر پیش بینی می‌شود.

محمدی در ادامه از ورود سامانه جدید بارشی از اواسط هفته جاری در استان نیز خبر داد و گفت: از عصر چهارشنبه سامانه فعال سرد و بارشی سطح استان را فرا گرفته و ضمن وزش باد گاهی تند در تمامی شهرهای استان اردبیل بارش باران و برف آغاز می‌شود و پیش بینی می‌شود بارش این سامانه توأم با هوای بسیار سرد زمستانی تا عصر جمعه تداوم داشته باشد.

وی از شهروندان خواست با توجه به هشدارهای هواشناسی در این مدت از صعود به ارتفاعات خودداری کرده و سیستم‌های گرمایشی گلخانه‌ها و منازل را به درستی مدیریت کنند.

کد خبر : 15653

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس