جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: شنبه 19 دسامبر 2020 | 22:19 ب.ظ
استاندار اردبیل:

سرمایه گذار احداث کارخانه سیمان خلخال به تعهداتش عمل نکرد

سرمایه گذار احداث کارخانه سیمان خلخال به تعهداتش عمل نکرد اردبیل – استاندار اردبیل گفت: سرمایه گذار احداث کارخانه سیمان خلخال نتوانست به تعهداتش عمل کرده و این واحد را احداث کند که با برنامه ریزی های صورت گرفته این واحد تعیین تکلیف می شود.

به گزارش پایگاه خبری پایگاه دوم، اکبر بهنام جو در سفر به شهرستان خلخال و بازدید از واحدهای صنعتی، کشاورزی و گردشگری این شهرستان اظهار کرد: در راستای توسعه گردشگری سال آینده پل معلق ازناو خلخال افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.

وی از آغاز آغاز عملیات اجرایی «پل معلق اندبیل خلخال» نیز هم زمان با افتتاح «پل معلق ازناو» خبر داد و گفت: راه و شهرسازی، مدیریت و برنامه ریزی و شهرداری خلخال برای زیبا سازی مبادی ورودی و خروجی شهرستان خلخال دو الی سه کیلومتر بلوار در مبادی در این شهرستان اجرا می‌کنند.

استاندار اردبیل با اشاره به مسکوت ماندن احداث کارخانه سیمان خلخال افزود: سرمایه گذار این واحد نتوانست به تعهداتش برای احداث کارخانه سیمان عمل نکرد که با برنامه ریزی ها و پیگیری‌های لازم تعیین تکلیف می‌شود.

بهنامجو با بیان اینکه در صورت عدم استقبال سرمایه گذاران به ادامه احداث کارخانه سیمان خلخال طرح دیگری در این مکان برنامه ریزی و اجرایی می‌شود، اظهار کرد: تلاش می‌شود با پیگیری این واحد یا تبدیل به احسن شده و یا با یافتن سرمایه گذار جدید، واگذار شود.

احداث شهرک گلخانه‌ای در شهرستان خلخال

وی وضعیت جغرافیایی و آب و هوا، ارتفاع از سطح دریا زمینه مناسبی برای احداث گلخانه‌ها در این شهرستان فراهم کرده است، افزود: شهرستان خلخال برای توسعه کشاورزی، گلخانه و صنعتی دارای ظرفیت‌های انسانی و جغرافیایی است و این ظرفیت با همکاری مسئولان شهرستان و استان با جذب تسهیلات و سرمایه گذاران تقویت می‌شود.

رئیس شورای اداری استان اردبیل با اشاره به فعالیت گلخانه تولید توت فرنگی در خلخال از راه اندازی ۲۲ گلخانه با همکاری جهاد کشاورزی در این شهرستان خبر داد و گفت: پروانه احداث ۶۰ گلخانه دیگر نیز از سوی جهاد کشاورزی صادر شده و سرمایه گذاران این واحدها در حال شروع عملیات اجرایی هستند.

استاندار اردبیل ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی جهاد کشاورزی استان اردبیل احداث شهرک گلخانه‌ای در این شهرستان جانمایی شده و امسال با تصویب و تخصیص اعتبار عملیات احداث این شهرک آغاز می‌شود.

وی همچنین در مورد احیا و توسعه کارخانه نئوپان خلخال گفت: در راستای توسعه این واحد تولیدی نیز سرمایه گذار آن اقداماتی را انجام داده و خط تولید ام. دی. اف را نیز به آن اضافه می‌کند.

کد خبر : 15639

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس