شنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: دوشنبه 14 دسامبر 2020 | 13:35 ب.ظ
رییس جهاد دانشگاهی استان اردبیل

اردبیلی‌ها از ذخیره‌سازی خون بندناف نوزاد استقبال کردند

اردبیلی‌ها از ذخیره‌سازی خون بندناف نوزاد استقبال کردند اردبیل – رییس جهاد دانشگاهی استان اردبیل از استقبال اهالی این استان از ذخیره‌سازی خون بند ناف نوزاد خبر داد و گفت: در نیمه اول امسال ثبت قراردادهای ذخیره‌سازی خون بند ناف ۱۲۱ درصد افزایش یافت.

مهران اوچی اردبیلی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران ، ارتقای کمی و کیفی ارائه خدمات که نتیجه آن رشد قابل توجه قراردادهای منعقده را از موفقیت‌های این مرکز دانست و افزود: اخیرا مدیرعامل شرکت فناوری بن یاخته‌های رویان از عملکرد و خدمات شایسته دفتر نمایندگی بانک خون بند ناف رویان جهاد دانشگاهی استان اردبیل تقدیر کرد.

به گفته او ، قابلیت درمانی بیش از ۱۰۰ نوع بیماری با استفاده از سلول‌های بنیادی خون بندناف به اثبات رسیده است ، طرح درمان بیماری اوتیسم و فلج مغزی به وسیله سلول‌های بنیادی خون بندناف آغاز شده و خانواده‌ها می‌توانند با ذخیره‌سازی خون بند ناف نوزادان خود به افزایش استفاده از این خدمات پزشکی پیشرو، کمک کنند.

وی تشریح کرد: خانواده‌هایی که قصد ذخیره‌سازی سلول‌های بنیادی نوزاد خود را دارند می‌توانند از هفته ۳۶ بارداری با مراجعه حضوری به دفتر نمایندگی بانک خون بند ناف رویان در استان واقع در اردبیل، شهرک کارشناسان، فاز۳، میدان شفا، ساختمان جهاددانشگاهی، طبقه ۳ مراجعه و یا در سایت شرکت بن یاخته‌های رویان به نشانی WWW.RSCT.IR نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

اوچی اردبیلی با اشاره به اینکه متقاضیان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خدمات و مشاوره رایگان با شماره ۰۹۳۷۲۸۳۵۶۳۲ تماس حاصل کنند، گفت: پس از بررسی اطلاعات اولیه، اگر مادر از لحاظ پزشکی و طبق استانداردهای ذخیره‌سازی جهانی مشکلی نداشته باشد عضویت متقاضی در بانک خون بند ناف رویان صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه هزینه اولیه عضویت در بانک خون بندناف خصوصی رویان ۳۷ میلیون ریال است، افزود: در راستای حمایت و ترغیب خانواده‌ها برای بهره‌مندی از این ظرفیت، امکان پرداخت هزینه اولیه به صورت اقساط و تسهیلات بانکی وجود دارد./ایرنا

کد خبر : 15600

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس