سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: دوشنبه 14 دسامبر 2020 | 15:00 ب.ظ
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل

واحدهای تولیدی و صنعتی بزرگ اردبیل صادرات‌محور می‌شوند

واحدهای تولیدی و صنعتی بزرگ اردبیل صادرات‌محور می‌شوند اردبیل -رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: واحدهای تولیدی و صنعتی بزرگ این استان بعد از رونق تولید صادرات‌محور می‌شوند.

رامین صادقی روز دوشنبه افزود: بیشتر کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی و صنعتی به تکنولوژی روز و مدرن مجهز شده‌اند که با تولید فراوان می‌توانند در بازار جهانی رقابت کرده و صادرات خود را به بازارهای جهانی روانه کنند.

وی اضافه کرد: دولت برای احیای دوباره واحدهای راکد و تجهیز واحدهای تولیدی و صنعتی به تکنولوژی مدرن جهت افزایش صادرات حمایت ویژه‌ای در نظر گرفته و تلاش هم بر این است واحدهای راکد علاوه بر بازگشت به چرخه تولید به تکنولوژی روز دنیا هم مجهز شوند.

صادقی گفت: در حال حاضر از مجموع  ۵۸۶ واحد صنعتی و تولیدی دارای پروانه بهره‌برداری با ظرفیت اشتغال ۹ هزار نفر در مناطق مختلف استان ۴۶۰ واحد فعال و در حال تولید بوده و ۱۲۶ واحد نیز بدلایل اختلاف شرکا ، افزایش قیمت مواد اولیه ،مشکل تامین سرمایه در گردش ،تغییر تکنولوژی تولید و یا مشکل تامین مواد اولیه وارداتی ناشی از اعمال تحریم‌های ظالمانه خارجی متوقف ، راکد و از چرخه تولید خارج هستند.

وی ادامه داد: سازمان صنعت، معدن و تجارت اردبیل در سه محور برای احیا و افتتاح واحدهای تولید برنامه‌ریزی کرده که محور اول مربوط به واحدهای احداثی، محور دوم واحدهای راکد و محور سوم هم طرح توسعه‌ای واحدهای تولیدی و صنعتی است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل تشریح کرد: احیای واحدهای تولید راکد در استان مورد توجه جدی بوده و تا پایان سال جاری احیا و فعالیت دوباره ۷۵ واحد تولیدی و صنعتی راکد برنامه‌ریزی شده است.

وی افزود: تاکنون از این تعداد ۴۳ واحد تولیدی و صنعتی فعال شده و به چرخه تولید برگشته‌اند.

صادقی درباره احیای دوباره کارخانه نساجی ستاره سبلان اردبیل گفت: این کارخانه در زمینی به مساحت ۶ هکتار و از سال ۹۱ با ساخت سوله و ساختمان تاسیسات و بخش‌های تولیدی فعالیت خود را آغاز کرده و با نصب تجهیزات و دستگاه‌های موردنیاز از سازمان صنعت، معدن و تجارت پروانه بهره‌برداری گرفته است.

وی اظهارداشت: کارخانه نساجی ستاره سبلان بصورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرده ، طوری‌که در سه نوبت بیش از ۱۸۰ نفر در این مجموعه کار می‌کنند.

رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت اردبیل گفت: در این کارخانه تولید نخ ابریشم و همچنین بخش‌های ریسندگی و بافندگی فعالیت شده و ظرفیت تولید سالانه ۶ میلیون مترمربع است.

صادقی افزود: این کارخانه در حال حاضر با ۶۰ درصد ظرفیت فعالیت خود را انجام می‌دهد که عمده تولید آن پارچه و لباس به صورت جین است./ایرنا

کد خبر : 15597

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس