سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: یکشنبه 13 دسامبر 2020 | 14:20 ب.ظ
مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان اردبیل

بیست و هشتمین جشنواره تئاتر استانی در اردبیل برگزار می‌شود

بیست و هشتمین جشنواره تئاتر استانی در اردبیل برگزار می‌شود گروه استان‌ها – مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان اردبیل با اعلام برگزاری بیست و هشتمین دوره جشنواره تئاتر استانی اردبیل در روزهای بیست و پنجم تا بیست و هفتم آذر، گفت: استان اردبیل از قطب های تئاتری کشور است.

عبدالله بحرالعلومی با اعلام برگزاری بیست و هشتمین دوره جشنواره تئاتر استانی اردبیل در روزهای بیست و پنجم تا بیست و هفتم آذر، گفت: استان اردبیل از قطب های تئاتری کشور است.

وی با اعلام اینکه جشنواره تئاتر استانی یکی از رویدادهای هنری در ارتقای تئاتر استان هاست، گفت: بدون شک برگزاری جشنواره های تئاتر استانی در کشف استعدادها، معرفی هنرمندان و گروه های نمایشی و نیز نمایش توانمندی های هنرمندان شهرستان ها اهمیت و نقش ویژه ای دارد.

بحرالعلومی با اشاره حضور موفقیت آمیز هنرمندان استان در دوره های مختلف جشنواره بین المللی تئاتر فجر، افزود: استان اردبیل با پیشینه غنی فرهنگی و تاریخی و مذهبی که دارد، آثار ارزشمندی را در این سال ها در رویدادهای مهم تئاتری ملی، بین المللی و جهانی در داخل و خارج کشور به روی صحنه برده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی استان اردبیل با بیان اینکه جشنواره تئاتر استانی اردبیل در سایه تلاش های ارزنده هنرمندان و گروه های نمایشی، در حال برگزاری دوره بیست و هشتم خود است، گفت: تئاتر استان اردبیل، تئاتری فعال است و این استان به عنوان یکی از قطب های تئاتری کشور محسوب می شود.

وی با اعلام اینکه کارهای مربوط به دوره بیست و هشتم این رویداد تئاتری از چند ماه قبل با تشکیل شورای سیاستگذاری و انتشار فراخوان عمومی آغاز شده است، افزود: برای حضور در این دوره از جشنواره تئاتر استانی اردبیل، ۱۹ نمایش از شهرستان های اردبیل، گرمی، خلخال و پارس آباد اعلام حضور کرده بودند که فیلم های این آثار در محل سینما تک اردبیل توسط هیئت انتخاب جشنواره مورد بازبینی قرار گرفت.

رئیس شورای سیاستگذاری بیست و هشتمین دوره جشنواره تئاتر استانی با بیان اینکه هیئت انتخاب ۶ نمایش را برای حضور در مرحله نهایی جشنواره انتخاب کرده اند، اظهار داشت: این نمایش ها به همراه نمایش منتخب جشنواره تئاتر خلخال، روزهای ۲۵تا ۲۷ ماه جاری توسط هیئت داوران ارزیابی می شوند.

وی افزود: این نمایش ها در مجتع فرهنگی و هنری فدک اردبیل به صورت غیر حضوری با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود، گفت: فیلم هفت نمایش منتخب جشنواره توسط هیئت داوران مورد مورد قضاوت و داوری قرار می گیرد و دو نمایش به عنوان منتخب این جشنواره به دبیرخانه جشنواره تئاتر فجر معرفی خواهند شد./تسنیم

کد خبر : 15590

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس