سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 10 دسامبر 2020 | 22:18 ب.ظ
مدیرکل استاندارد اردبیل خبر داد:

دی دی واتر دومین نشان حلال را کسب کرد

دی دی واتر دومین نشان حلال را کسب کرد مدیرکل استاندارد اردبیل گفت: واحد تولیدی مهرآب بهشت با نام تجاری “دی دی واتر” موفق به دریافت دومین پروانه کاربرد نشان حلال برای فرآورده آب‌معدنی طبیعی بسته‌بندی شده بدون گاز و دومین نشان حلال در کشور شد.

هاشم علایی در گفتگو با گام دوم اظهار داشت: صدور پروانه کاربرد نشان حلال با دریافت مدارک و انجام بازرسی‌های اولیه و تکمیلی توسط کارشناسان استاندارد و کارشناس امور اسلامی و حلال سازمان ملی استاندارد ایران و بررسی کامل مراحل تولید اعم از مواد اولیه، بسته‌بندی، فرآوری تولید و تایید تمام مستندات، توسط فقیه ناظر امور حلال مستقر در سازمان ملی استاندارد ایران صورت گرفته است.

مدیرکل استاندارد اردبیل بیان کرد: به استناد تبصره ۲ بند ۱ ماده ۷ قانون تقویت و توسعه نظام استانداردسازی کشور، سازمان ملی استاندارد ایران، تنها مرجع رسمی اعطای نشان حلال در کشور است.

وی با اشاره به این که سازمان ملی استاندارد ایران تنها متولی اعطای پروانه کاربرد نشان حلال در کشور است، افزود: هیچ نهاد و یا ارگان دیگری حق اعطای نشان حلال را نداشته و واحدهای تولیدی استان حق استفاده از نشان حلال بدون دریافت پروانه کاربرد نشان استاندارد را ندارند.

او اضافه کرد: واحدهای تولیدی می‌توانند برای دریافت نشان حلال به اداره کل استاندارد استان مراجعه کنند و کارشناسان مرتبط این اداره کل آماده ارائه راهنمایی لازم به واحدهای تولیدی متقاضی هستند.

علایی، اخذ نشان استاندارد حلال بویژه برای صدور محصولات غذایی به کشورهای اسلامی و نیز برای فروش و مصرف محصولات در جوامع مسلمان بویژه در کشورهای غیراسلامی را ضروری دانست.

وی اظهارداشت: نشان حلال علامتی است که به منظور تایید حلال بودن و طهارت محصولات تولیدی بر اساس استاندارد ملی به شماره ۱۲۰۰۰ با عنوان “استاندارد غذای حلال” برای نوشیدنی‌ها و خوراکی‌هایی صادر می‌شود که بر اساس قوانین اسلامی مورد تایید واقع شوند.

کد خبر : 15543

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس