شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: یکشنبه 6 دسامبر 2020 | 13:16 ب.ظ
معاون آموزشی جهاد دانشگاهی استان اردبیل

یک هزار و ۹۰۰ اردبیلی در طرح توسعه مشاغل خانگی ثبت‌نام کردند

یک هزار و ۹۰۰ اردبیلی در طرح توسعه مشاغل خانگی ثبت‌نام کردند اردبیل – معاون آموزشی جهاد دانشگاهی استان اردبیل از ثبت‌نام یک هزار و ۹۰۰ متقاضی در طرح توسعه مشاغل خانگی در این استان خبر داد و گفت: این طرح فرصت خوبی را برای مدیریت کسب و کارهای خانگی از طریق پیوند با بنگاه‌های بالادستی، تشکیل شبکه، خوشه‌سازی و برندسازی فراهم می‌کند.

 بهرنگ کوهی  در جلسه بررسی روند اجرای طرح ملی الگوی نوین “توسعه مشاغل خانگی” اظهارداشت: با اجرای این طرح بستر اشتغال مشمولان با آموزش، توانمندسازی و مشاوره پیشران‌ها ایجاد خواهد شد.

وی افزود: همکاری پیشران‌ها در این طرح می‌تواند زیرساخت‌های لازم را برای ارتقای جایگاه کسب و کارهای خانگی و مزیت‌های شغلی شناسایی شده در استان فراهم کند.

وی با اشاره به اینکه اجرای این طرح نقش مهمی در توسعه کشور دارد و باید مورد توجه مسوولان قرار بگیرد، گفت: با همراهی پیشران‌ها و دستگاه‌های متولی اشتغال با جهاد دانشگاهی در اجرای این طرح، جایگاه کسب و کارهای خانگی در استان ارتقا خواهد یافت.

او تشریح کرد: اولویت‌های شغلی این طرح با توجه به مزیت و نیاز استان و همفکری دستگاه‌های اجرایی شناسایی شده که پس از پایان ثبت پایش و ارزیابی متقاضیان جهت برگزاری دوره‌های توانمندسازی و ارائه مشاوره و هدایت متقاضی انجام می‌گیرد.

معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل نیز در این جلسه گفت: در این طرح ملی دغدغه‌ای که در گذشته در حوزه وابستگی به تسهیلات، کسب مجوز، تهیه مواد اولیه و عرضه به بازار کسب و کارهای خانگی بود، برطرف می‌شود.

هوشنگ دشتی با اشاره به اینکه با هدایت و مدیریت نیروی کار توسط پیشران‌ها می‌توان تسهیلات و حمایت‌های مادی و معنوی را به خوبی مدیریت کرد، افزود: اهداف این طرح در مرحله اتصال به بازار محقق خواهد شد که برای اثربخشی لازم است پیشران‌های ملی و استانی شناسایی و از ظرفیت آن‌ها به خوبی استفاده شود.

نرخ بیکاری رسمی اعلام شده در استان اردبیل حدود ۱۶ درصد و ۶۵ هزار نفر است ولی برخی مراجع که آمارهای کشوری بیکاری را اعلام می‌کنند، نرخ بیکاری در این استان را حدود ۱۰ درصد اعلام کرده‌اند./ایرنا

کد خبر : 15501

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس