سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: شنبه 5 دسامبر 2020 | 15:17 ب.ظ
بدری:

بیشترین نرخ بیکاری در رشته‌های فنی و مهندسی است

بیشترین نرخ بیکاری در رشته‌های فنی و مهندسی است عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: اکنون بیشترین نرخ بیکاری در کشور متاسفانه مربوط به رشته‌های فنی و مهندسی است چون به موقع به فکر ظرفیت‌های اشتغال فارغ‌التحصیلان این حوزه نبوده‌ایم.

 صدیف بدری در آئین افتتاحیه طرح جامع راه مهندسی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجو و اساتید هسته‌ای کشور و تبریک و تسلیت شهادت شهید فخری‌زاده، اظهار کرد: طرح جامع راه مهندسی طرحی کاربردی در راستای ارتباط بیشتر صنعت و دانشگاه است که با زحمت بسیج دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی و همکاری سپاه حضرت عباس(ع) استان برگزار می‌شود، به‌گونه‌ای که این سیستم در اصل سیستم جامع اطلاعات دانشجویان مهندسی کشور است.

عضو کمیسیون عمران مجلس با اذعان به اینکه بایستی به دانشجویان و فارغ‌التحصیلان اطلاعات جامع بیشتری داده شود تا در هدایت و پیشبرد طرح های فنی و مهندسی استان کمک کرده باشد، افزود: طرح جامع راه مهندسی می‌تواند به ارتباط بیشتر دانشگاه و صنعت کمک کرده تا دانشجویان بتوانند با علم و اندوخته بیشتر به روند توسعه علمی و صنعتی کشور کمک کنند.

وی تصریح کرد: اکنون بیشترین نرخ بیکاری در کشور متاسفانه مربوط به رشته‌های فنی و مهندسی است چون به موقع به فکر ظرفیت‌های اشتغال فارغ‌التحصیلان این حوزه نبوده‌ایم.

بدری تاکید کرد: مجلس در حوزه افزایش تجهیزات آزمایشگاهی دانشگاه‌ها ردیف‌های خاصی در نظر گرفته و حتما با جدیت پیگیر هستیم تا نواقص موجود در این عرصه مرتفع شود.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین گفت: در رشته‌های فنی و مهندسی حتی در امر سازماندهی فارغ‌التحصیلان و حتی تعرفه خدمات فنی و مهندسی هم در کشور مشکل داریم و بخشی از این مشکلات به ایرادات موجود در قانون سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور است.

وی در همین خصوص ادامه داد: در این ارتباط طرحی یک فوریتی در رابطه با اصلاح قانون سازمان نظام مهندسی ساختمان ارائه داده‌ام و پیگیر آن هستم که تا آخر مجلس بتوانیم قانون جامعی در این حوزه داشته باشیم.

 بدری یادآور شد: ایجاد ردیف بودجه در مجلس برای طرح‌های بزرگراهی مهم استان از جمله اردبیل به سرچم، اردبیل به آستارا، مشگین‌شهر به پارس‌آباد، اردبیل به گرمی و بیله سوار از دیگر مطالبات جدی مردم شریف استان بود که با پیگیری در مجلس به انجام رساندیم./فارس

کد خبر : 15488

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس