سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: چهارشنبه 2 دسامبر 2020 | 13:00 ب.ظ
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل

۱۰۳ قرارداد واگذاری زمین در اردبیل با سرمایه‌گذاران منعقد شد

۱۰۳ قرارداد واگذاری زمین در اردبیل با سرمایه‌گذاران منعقد شد اردبیل – ایرنا – مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل از انعقاد ۱۰۳ قرارداد واگذاری زمین به سرمایه‌گذاران در شهرک‌ها و نواحی استان در سال جاری خبرداد.

محمد اهلی روز چهارشنبه در جلسه رفع موانع تولید و حمایت از سرمایه‌گذاران افزود: این میزان واگذاری‌ها حدود ۳۵ هکتار زمین صنعتی را شامل می‌شود.

وی اظهارداشت: از ابتدای تاسیس شرکت شهرک‌های صنعتی استان تاکنون، بیش از  هزار و ۳۵۰ قرارداد واگذاری زمین با سرمایه‌گذاران منعقد شده است که شهرک صنعتی ۲ اردبیل با بیش از ۶۰۰ قرارداد، بیشترین سهم را در واگذاری‌ها دارد.

او افزایش میل به سرمایه‌گذاری در شهرک‌های صنعتی را در جهت حمایت‌ها و مشوق‌های جدیدی دانست که برای رونق اقتصادی، اشتغال پایدار و حمایت از تولید انجام شده است.

وی از جمله مشوقات اعطایی به متقاضیان را واگذاری زمین به صورت نقد و اقساط، تخفیف ۵۰ درصدی در حق بهره‌برداری زمین در مناطق محروم و ارائه بسته‌های حمایتی به واحدهای تولیدی برشمرد و افزود: شرط استفاده از مشوق ۵۰ درصدی در مناطق محروم، به پایان رساندن طرح صنعتی در زمان مقرر است که با توجه به بزرگی و نوع طرح، مدت زمان مشخصی در اختیار متقاضیان قرار داده می‌شود و در صورتی که طرف‌های قرارداد، واحد صنعتی خود را در زمان مقرر به پایان رسانده و موفق به کسب پایان کار ساختمان و پروانه بهره‌برداری شوند، اقساط باقیمانده واحد صنعتی تا سقف ۵۰ درصد مشمول بخشودگی می‌شود.

او شهرک‌های صنعتی کوثر و گرمی و نواحی صنعتی شکرآب، روح کندی، نیر و رضی را مشمول این دستورالعمل برشمرد و اظهارامیدواری کرد این مشوق‌ها سبب افزایش سرمایه‌گذاری در این مناطق محروم استان شود.

استان اردبیل دارای ۲۱ شهرک و نواحی صنعتی است./ایرنا

کد خبر : 15476

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس