سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: دوشنبه 30 نوامبر 2020 | 12:47 ب.ظ
افزایش یکباره قیمت فولاد منطقی نیست؛

سوءمدیریت‌ها تولید داخلی را نشانه گرفته است

سوءمدیریت‌ها تولید داخلی را نشانه گرفته است گروه استان‌ها – عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به این که افزایش یکباره قیمت فولاد منطقی نیست گفت: نوسانات اخیری که در قیمت فولاد به وجود آمده سبب به وجود آمدن مشکلات عدیده‌ای در این زمینه شده است.

صدیف بدری اظهار داشت: با توجه به نوسانات اخیری که در بازار فولاد  پیش آمد و حاشیه‌هایی را نیز به دنبال داشت مشکلات عدیده‌ای نیز در این زمینه به وجود آورد که به همین منظور برنامه‌ریزی در راستای بهبود شرایط بازار فولاد در دستور کار قرار گرفت.

وی با اشاره به این که افزایش قیمت‌ها در بازار فولاد به هیچ عنوان منطقی نبوده است بیان کرد: این موضوع با میزان و مصرف تولید داخلی همخوانی ندارد چرا که توزیع و مشکلی در این زمینه وجود نداشت در حالی که با بررسی‌های انجام یافته مشخص شد که مشکل اساسی در نظام توزیعی گریبانگیر است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بیان کرد: انتظار ما از وزارت صمت این است که با ادامه سیاست‌های جدید در بازار فولاد شرایط را به صورت نسبی متعادل‌سازی کند و برای حل مشکلات مربوطه اقدامات لازم را انجام دهد که این مسئله در حال حاضر بسیار حائز اهمیت است.

بدری تصریح کرد: یکی از عواملی که سبب نشان دادن تخلفات در بازار فولاد بود تولید ۳۰ میلیون تنی فولاد و مصرف داخلی به میزان ۱۵ میلیون تن بود که تقریباً نیمی از تولیدات را شامل می‌شد و علی‌رغم این مسئله قیمت‌ها در بازار افزایش می‌یافت.

وی اظهار کرد: ورود سودجویان در حال حاضر به موضوع توزیع محصولات فولادی سبب شده تا با کاهش صادرات و مشکلات عدیده‌ای در این زمینه مواجه شویم و با بسته شدن مرزها شاهد افزایش قابل توجه فولاد در بازار و تحمیل آن با قیمت بالا به مردم باشیم.

بدری ادامه داد: افزایش یکباره قیمت ۸ هزار تومان به ۱۵ هزار تومان علی‌رغم هیچ تغییر در هزینه‌های تولید یک معضل اساسی در این زمینه بود و با توجه به این که با کاهش ارزی و استفاده از ظرفیت متخصصان و نیروهای بومی تولیدات در حال انجام است به همین منظور این وضعیت باید هر چه سریع‌تر تعیین تکلیف شود.

وی اظهار کرد: از طرفی دیگر در بازار فولاد با سوءمدیریت روبه‌رو بودیم چرا که در شرایطی که تنها ۳۰ درصد محصولات تولیدی واحدهای فولادی در بازار بورس عرضه می‌شد اما این افزایش قیمت با وضعیت موجود همخوانی نداشت و تیری بود که تولید را نشانه گرفته بود تا آن را با مشکل مواجه کند./تسنیم

کد خبر : 15438

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس