دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: شنبه 28 نوامبر 2020 | 22:17 ب.ظ

پوزخند روز ها/تاریخ تولد لاکچری

مینا میرقاسمی کلخوران
پوزخند روز ها/تاریخ تولد لاکچری 🔺 ساعت، دقیقه، ماه، سال، ثانیه ،لحظه و تقویم ، هر کدام از این کلمات ساخته ذهن بشر برای نظم بخشی به کارهایش بوده و مهم ترین کارکرد این کلمات برای استفاده بهینه از وجود انسانیت و شعور و تفکر می باشد.

انسان متفکر و اندیشمند، زمان را ،تاریخ را و لحظه را برای ثبت اقداماتی که انجام داده اختراع کرده و به نوعی خودش ایجاد کننده آن است، شاید در وجه دیگر زمان هم ما انسان ها را شکل داده ،ولی به وجودمان بودن نبخشیده است،در واقع ما انسان ها هستیم که به زمان ارج و قرب می دهیم ،نه زمان.

این روزها، بنا به برخی شنیده ها با توجه به اینکه خیلی چیزها برعکس شده،زمان نیز در این میان از قافله عقب نمانده و قصد دارد با سوار شدن بر پیکر تفکر ، کنترل شعور را به دست گرفته و در پیچ و خم بی هویتی انسان را غرق سازد.

موضوعی که تن قلم را به گردش وا داشته ، حرکت های بی پشتوانه فکری برخی افراد در جامعه است که با در بند کشیدن وجودشان در قید زمان ، هویت روزها را بر هویت خویشتن ارجح دانسته و با رفتارهایی دور از تجزیه و تحلیل عقلانی وجود خویش را اسیر اعدادی می کنند که گذرا بوده و در صورت استفاده نابجا می تواند تهدیدی برای وجود و افکار انسانیت شود.

روز نهم آذرماه سالجاری با توجه به اینکه در نوشتار عددی، اعدادی شبیه به هم ردیف می شوند، برخی افراد در مغز خود این واقعه را به فال نیک گرفته و میخواهند هر طوری شده واقعه ای را در این روز ثبت کنند که از جمله مهم ترین این وقایع تولد فرزند است،فرزندی که چه بسا باید در ۳۰ دی به دنیا بیاید یا حتی بهمن ماه ، ولی از بخت بدش گیر والدینی افتاده که تولد وی در زمان خاص را بر تکامل جسمی وی ترجیح داده و مسبب عوارض احتمالی بر جسم و ذهن کودک می شوند.

در چند روز اخیر در فضای مجازی با تمسخر این رفتارها از:سوی کاربران مختلف شاهد بوده ایم که متاسفانه سطحی نگری برخی افراد پوزخند روز ها را نیز برای انسان به ارمغان آورده است، انسانی که خود اشرف مخلوقات و برنامه ریز و ارزش بخش به روزگاران بوده و حالا کار به جایی کشیده که ذرات وجودی خود را در تیررس ناپختگی قرار می دهد…

معرفت نیست در این قوم خدا را سببی
تا برم گوهر خود را به خریدار دگر

کد خبر : 15423

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس