جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 26 نوامبر 2020 | 14:11 ب.ظ
نماینده مردم اردبیل مطرح کرد:

انفعال دستگاه دیپلماسی کشور در تحقق اهداف آبی منابع مشترک با ترکیه

انفعال دستگاه دیپلماسی کشور در تحقق اهداف آبی منابع مشترک با ترکیه نماینده مردم اردبیل، نیر، ننین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: خاورمیانه دارای اقلیم خشک و بیابانی است و بر همین اساس برخی از کشورها برنامه‌های متعددی برای ذخیره‌سازی آب‌های سطحی خود آغاز کرده‌اند.

صدیف بدری در گفتگو با آخرین خبر آذربایجان اظهار داشت: یکی از این ابرپروژه‌ها پروژه گاپ در کشور ترکیه است که شامل ۲۲ سد می‌شود و سد «کاراکورت» یکی از این سدهاست که بر روی سرشاخه‌های رود ارس در استان قارص این کشور و برای تامین آب شرب و کشاورزی ایغدیر و قارص ترکیه احداث شده است.

وی افزود: احداث این سد می‌تواند باعث کاهش دبی آب رود ارس و پدید آمدن تهدید برای اقتصاد کشاورزی، پوشش گیاهی، شرایط زیست حیوانی و اکوسیستم منطقه در دو سوی این رود شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تذکری کتبی به وزرای امور خارجه و نیرو در این مورد داشته ام، انفعال دستگاه دیپلماسی کشور در تحقق دیپلماسی آب در مورد منابع آبی مشترک با کشور ترکیه قابل‌قبول نیست و وزارتخانه‌های امور خارجه و نیرو باید از وضعیت انفعالی و خنثی فعلی خارج شوند تا بتوانند منافع مردم ما را تامین کنند.

کد خبر : 15342

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس