دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: سه‌شنبه 24 نوامبر 2020 | 16:07 ب.ظ
رئیس سازمان جهاد کشاورزی اردبیل خبر داد؛

کاهش چشمگیر قیمت گوشت مرغ هفته آینده در اردبیل

کاهش چشمگیر قیمت گوشت مرغ هفته آینده در اردبیل اردبیل-رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: با ممنوعیت خروج مرغ زنده و لاشه مرغ از استان اردبیل قیمت گوشت مرغ هفته آینده در اردبیل کاهش چشمگیری خواهد داشت.

خلیل نیکشاد، با بیان اینکه به طور متوسط در استان اردبیل ماهانه چهار هزار ۶۰۰ تن گوشت مرغ تولید می‌شود، اظهار کرد: از این میزان گوشت مرغ تولید شده یک هزار و ۹۰۰ تن نیاز داخلی استان اردبیل بوده و مابقی به استان‌های دیگر صادر می‌شود.

وی با اشاره به کاهش میزان جوجه ریزی در ۱۰ روز از مهر ماه افزود: در فاصله زمانی ۹ مهرماه الی ۱۹ مهرماه سال جاری یعنی در فاصله زمانی ده روز میزان جوجه ریزی در سطح تراز ملی از ۱۲۰ میلیون قطعه به ۹۰ میلیون قطعه کاهش یافت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل ادامه داد: این میزان کمبود جوجه ریزی نه تنها در استان اردبیل بلکه در کشور اتفاق افتاده و افزایش قیمت گوشت مرغ برای مصرف کنندگان ملموس بوده است.

نیکشاد عدم تأمین نیاز صد درصدی واحدهای صنعتی تولید گوشت مرغ را یکی دیگر از اساسی‌ترین دلایل افزایش قیمت گوشت مرغ در روزهای گذشته عنوان کرد و افزود: بر اساس تصمیم ستاد تنظیم بازار تا اطلاع ثانوی خروج مرغ زنده و نیز لاشه مرغ از استان اردبیل ممنوع بوده و با دستور دادستان مرکز استان اردبیل با متخلفان برخورد خواهد شد.

وی از توزیع با بیان اینکه از امروز در فروشگاه‌های مجاز، توزیع گوشت منجمد مرغ در تمامی شهرستان‌های استان اردبیل آغاز شده است، گفت: با این میزان توزیع قطعاً از افزایش بی رویه قیمت گوشت مرغ در استان اردبیل جلوگیری خواهد شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل خاطرنشان کرد: جوجه ریزی در آبان ماه ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار قطعه انجام شده که در یک ماه آینده قطعاً ً قیمت گوشت مرغ به قیمت اصلی و معقول خود بازخواهد گشت و در یک هفته آینده با سیر نزولی قیمت مرغ مواجه خواهیم شد.

نیکشاد استان‌های تهران، زنجان و آذربایجان شرقی را مصرف کنندگان دائمی تولیدات گوشت سفید استان اردبیل عنوان کرد و گفت: با برنامه ریزی های انجام شده بعد از مهار گرانی گروشت مرغ در داخل استان تأمین گوشت مرغ در استان‌های هدف از سر گرفته خواهد شد.

کد خبر : 15298

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس