چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 19 نوامبر 2020 | 22:04 ب.ظ
در قالب هر پایگاه مقاومت یک پایگاه سلامت؛

طرح سپهبد پاسدار شهید قاسم سلیمانی در استان اردبیل اجرا می شود

طرح سپهبد پاسدار شهید قاسم سلیمانی در استان اردبیل اجرا می شود همزمان با آغاز هفته بسیج، طرح سپهبد پاسدار شهید حاج قاسم سلیمانی تحت عنوان هر پایگاه مقاومت بسیج یک پایگاه سلامت برای قطع زنجیره شیوع ویروس کرونا در استان اردبیل اجرا می شود.

اکبر بهنام جو در جلسه ستاد ساماندهی طرح هر پایگاه مقاومت یک پایگاه سلامت اظهار کرد: ستاد مدیریت این طرح از ۵ کمیته تشکیل و مسوولان کمیته ها مشخص شده است که از روز شنبه با بسیج کلیه نیروهای دانشگاه علوم پزشکی و سپاه و بسیج اجرایی می شود.

وی با بیان اینکه مسوولان کمیته ها افراد خلاق و در سطح حداقل معاونت ها باشند، افزود: در اجرای این طرح کمیته آموزش، کمیته عملیات، کمیته قرنطینه ، کمیته مردمی و کمیته نظارت و پایش با ابلاغ مستقیم و با دستورالعمل کشوری انجام وظیفه می کنند و شهرستان ها نیز به مثابه مرکز استان با محوریت فرمانداری ها بصورت مستقل باید این چارت را تشکیل دهند.

استاندار اردبیل تصریح کرد: این طرح با هدف آگاهی بخشی، پیشگیری، بیمار یابی، قرنطینه هوشمند خانه پایه، درمان و کمک مومنانه به مدت دو هفته برگزار می شود و تا وضعیت نارنجی و سفید تلاش می شود.

وی با بیان اینکه این طرح با حضور بسیجیان، پزشکان و پرستاران به صورت خانه به خانه اجرا می‌شود گفت: آموزش و فرهنگ سازی با کمک رسانه ها می تواند در اجرای محدودیت ها و شناسایی و غربال بیماران ابتلا به کرونا و قرنطینه بیماران نسبت به کاهش و قطع زنجیره این ویروس موثر باشد.

استاندار اردبیل تصریح کرد: علاوه بر موارد مذکور برپایی نقاهتگاه ها در شرایط بحرانی ضرورت دارد و لز ظرفیت خوابگاه های دانشجویی باید استفاده شود.

این مسوول تصریح کرد: در کنار پایگاه های مستقر و ثابت ۵ اکیپ سیار با تمام تجهیزات که با مشارکت فوریت های پزشکی و هلال احمر مشخص شده صرفا برای رسیدگی و خدمات رسانی به بیماران کرونایی تعیین شده اند.

بهنام جو با اشاره به اینکه در تامین پرسنل از دانشجویان ترم آخر و انترن ها استفاده شود گفت: با فراخوان می توان از ظرفیت دانشجویان پزشکی و پرستاران طرحی استفاده شود و با کمک این نیروها تست اولیه در محل زندگی و یا نزدیکترین پایگاه انجام شود و نقشه پراکندگی بیماران نیز تهیه شود.

استاندار اردبیل از رسانه ها خواست در راستای رسالت ذاتی خود در بحث آموزش و اطلاع رسانی کمک یار کادر درمان باشند و مردم نیز بخاطر حفظ جان خود و عزیزانشان در اجرای این طرح ها کمک کنند.

به گفته این مسوول درحال حاضر شهرستان های اردبیل، مشگین شهر و پارس آباد در وضعیت قرمز و شهرستان های خلخال، گرمی، اصلاندوز و نیر در وضعیت نارنجی قرار دارند.

در این جلسه سردار بابازاده فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) ، دکترحبیب زاده سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل و سایر اعضای جلسه نیز پیشنهاد و دیدگاه های خود را مطرح کردند./پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل

کد خبر : 15246

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس