شنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: دوشنبه 16 نوامبر 2020 | 17:15 ب.ظ
مدیرعامل آرامستان‌های اردبیل

درب آرامستان‌های اردبیل به روی اهالی بسته شد

درب آرامستان‌های اردبیل به روی اهالی بسته شد مدیرعامل آرامستان‌های اردبیل گفت: از امروز با تصمیم ستاد استانی کرونا، تجمعات گسترده در آرامستان‌ها برای تدفین و تشییع پیکر متوفیان ممنوع است.

حجت‌الاسلام محمد سیدعسگری در جمع خبرنگاران اظهار کرد:  از امروز با تصمیم ستاد استانی کرونا، تجمعات گسترده در آرامستان‌ها برای تدفین و تشییع پیکر متوفیان ممنوع است.

وی افزود: در ماه‌های اخیر با توجه به شیوع کرونا و حذف مراسم و مجالس ترحیم در مساجد، برخی افراد این آیین را در آرامستان‌ها برگزار می‌کردند.

فقط بستگان درجه یک متوفی اجازه حضور دارند

مدیرعامل آرامستان‌های اردبیل بیان داشت: تجمعات گسترده‌‌ هفته‌های اخیر در آرامستان‌های سطح شهر اردبیل، ستاد کرونا را بر آن داشت تا از تجمعات گسترده جلوگیری کرده و فقط بستگان درجه یک متوفیان در تدفین و تشییع پیکر درگذشتگان حضور پیدا کنند.

وی تصریح کرد: روزانه ۱۵ نفر در شهر اردبیل فوتی داریم که در این ایام، تدفین و تشییع آنها شرایط بسیار سختی را برای همکاران ما در آرامستان‌ها رقم زده که ضرورت دارد مردم و بستگان درجه دوم و سوم با حضور در آرامستان‌ها به شیوع بیماری کمک نکنند و در حقیقت به همکاران ما اجازه دهند تا کارهای سخت روزانه خود را به سرعت انجام دهند.

سیدعسگری تأکید کرد: کارکنان آرامستان‌ها با دقت و سرعت نسبت به تدفین، تکوین و اقامه نماز میت به صورت شرعی و بهداشتی اقدام می‌کنند که در این شرایط، جهادی بزرگ محسوب می‌شود.

وی گفت: اهالی می‌توانند از طریق تلفنی و فضای مجازی با نزدیکان درگذشتگان ابراز همدردی کنند و رعایت موارد بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی سبب خواهد شد تا آتش کرونا بیش از این شعله‌ور نشود./فارس

کد خبر : 15224

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس