دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: دوشنبه 16 نوامبر 2020 | 16:57 ب.ظ

رشته های طرح ملی مشاغل خانگی جزو نیازهای اصلاندوز است

رشته های طرح ملی مشاغل خانگی جزو نیازهای اصلاندوز است اصلاندوز – فرماندار شهرستان اصلاندوز گفت: رشته های آموزشی و شغلی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی از نیازهای اساسی برای ارتقاء سطح زندگی خانواده ها در شهرستان اصلاندوز است.

سید عباس مینایی در جلسه اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در شهرستان اصلاندوز اظهار کرد: شهرستان اصلاندوز از آمادگی کامل برای اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در تمام بخش‌ها و روستاها برخوردار است که با ایجاد پژوهشکده و ساختمان آموزشی و استقبال جوانان منطقه این طرح قابل اجرا است.

وی همکاری دستگاه‌های اجرایی شهرستان و جهاد دانشگاهی استان اردبیل را در راستای توسعه اصلاندوز خواستار شد و افزود: «ورنی» و گلیم بافی از رشته‌های صنایع دستی مورد علاقه مردم اصلاندوز مخصوصاً زنان خانه دار است که امیدواریم با اجرای این طرح بتوانیم مشاغل دیره خانواده‌ها را احیا کنیم.

فرماندار اصلاندوز از برگزاری دوره‌های توانمندسازی و ارائه مشاوره پس از انجام پایش و ارزیابی سطح مهارت متقاضیان و علاقه مندان خبر داد و گفت: در ادامه اجرای این طرح، تولیدات فعالین این حوزه وارد بازار شده کارهای برند سازی و اتصال به بنگاه‌های بالادستی با همراهی پیشران‌ها و کارشناسان جهاد دانشگاهی محقق می‌شود.

مینایی موفقیت این طرح را در گرو هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی شهرستان و جهاد دانشگاهی استان عنوان کرد و افزود: انتظار داریم جهاد دانشگاهی مراحل اجرای طرح توسعه مشاغل خانگی را به شکل منظم و با برنامه ریزی و طبق دستورالعمل‌ها عملیاتی کند.

وی ظرفیت پیشران‌ها در این طرح برای ایجاد اشتغال پایدار خانگی را مهم ارزیابی کرد و گفت: باید با برنامه‌ریزی مناسب، ارزیابی اولیه از متقاضیان صورت گرفته و اطلاعات دقیق احصا و آموزش‌های قبل از اعطای تسهیلات جدی گرفته شود./مهر

کد خبر : 15213

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس