چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: دوشنبه 16 نوامبر 2020 | 16:51 ب.ظ
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل:

بیش از ۴۵ درصد تست ‎های اخذ شده از مردم اردبیل مثبت اعلام شد

بیش از ۴۵ درصد تست ‎های اخذ شده از مردم اردبیل مثبت اعلام شد اردبیل-رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: بیش از ۴۵ درصد از تست کرونای(سی.پی.آر) اخذ شده از عموم مردم در چهار نقطه از سطح شهر اردبیل، مثبت اعلام شده است.

شهرام حبیب زاده در حاشیه جلسه ستاد استانی مدیریت و کنترل بیماری کرونا ، اظهار کرد: با توجه به اخذ نمونه‌های PCR میدانی در چهار نقطه از سطح شهر اردبیل، متأسفانه بیش از ۴۵ درصد این نمونه‌ها، از نظر بیماری کرونا، مثبت گزارش شده که نشان‌دهنده وضعیت بحرانی استان است.

وی وضعیت بیماری کرونا در سه شهر اردبیل، مشگین شهر و پارس آباد را بحرانی اعلام کرد و افزود: بر اساس تفاهم نامه مشترک بین دانشگاه علوم پزشکی و بسیج استان تحت عنوان طرح سردار شهید سلیمانی که در هفته جاری آغاز می‌شود، مقرر شد دستگاه‌های اجرایی همکاری لازم را با سپاه حضرت عباس (ع) استان داشته و چک لیست‌های آموزشی و شناسایی بیماران قرنطینه در منزل را در اختیار بسیج قرار دهند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با اشاره به محدودیت فعالیت اصناف و بازار بعد از ساعت ۱۸ افزود: در راستای اجرای پروتکل‌های بهداشتی، آموزش، اطلاع رسانی و ایجاد محدودیت مقرر شد این موضوع با همکاری دستگاه‌های اجرایی با تشدید نظارت‌ها ادامه داشته باشد.

وی تصریح کرد: تعطیلی آموزشگاه‌های راهنمایی و رانندگی (بخش آزمون) تا دو هفته دیگر، ممنوعیت اقامه مراسم نماز میت در آرامستان بهشت زهرا (س) و ممنوعیت برگزاری مراسم در سایر آرامستان های شهر اردبیل، عدم حضور مداحان در تجمع مربوط به عزاداری با نظارت و ابلاغ سازمان تبلیغات اسلامی استان و رعایت فاصله گذاری مناسب و نوبت دهی محدود در مطب‌ها و تغییر مکان مطب در صورت بالا بودن تعداد مراجعین و بیماران از دیگر مصوبات این جلسه بود.

حبیب زاده با بیان کرد: از عموم مردم استان درخواست می‌کنیم با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، زدن ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و شستن دست‌ها از بروز فاجعه انسانی پیشگیری کنند./مهر

کد خبر : 15211

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس