جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: سه‌شنبه 10 نوامبر 2020 | 17:51 ب.ظ

دستگاه قضایی در برخورد با اراذل و اوباش به هیچ عنوان کوتاهی نخواهد کرد

دستگاه قضایی در برخورد با اراذل و اوباش به هیچ عنوان کوتاهی نخواهد کرد رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: دستگاه قضایی در برخورد با اراذل و اوباش به هیچ عنوان کوتاهی نخواهد کرد.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: دستگاه قضایی در برخورد با اراذل و اوباش به هیچ عنوان کوتاهی نخواهد کرد.

ناصر عتباتی در جلسه کمیته ساماندهی امور زندانیان استان اظهار داشت: برخورد با اراذل و اوباش و برهم زنندگان نظم و امنیت جامعه و مفسدان اقتصادی همچنان سرلوحه کار دستگاه قضایی می‌باشد و قوه قضاییه به هیچ عنوان در این مورد کوتاهی نخواهد کرد.

وی  حبس زدایی و کاهش جمعیت کیفری زندان را از اولویت‌ها و سیاست‌های دستگاه قضایی استان برشمرد و گفت: دادگستری این استان با در نظر گرفتن شرایط بهداشتی و اقتصادی کشور اقدام به کاهش ورودی زندانیان کرده است.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۲ پرونده قتل عمد در مناطق مختلف استان با صلح و سازش مختومه شده و ۱۲محکوم به اعدام از پای چوبه دار رهایی یافتند.

عتباتی به صدور مجازات‌های جایگزین حبس نیز اشاره کرد و  بیان کرد: بدنبال سیاست‌های کلی رییس قوه قضاییه به تمامی روسا و دادستان‌های استان ابلاغ شده که در صدور حکم محکومان مالی و محکومان جرایم غیرعمد و افراد فاقد پیشنیه کیفری حتما از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده کنند.

وی در جریان سفر یک روزه به مشگین‌شهر از دفاتر شورای حل اختلاف ، دفاترپیشخوان قضایی و زندان مشگین‌شهر بازدید کرد و افزود: بازدید قضات از زندان‌ها به صورت هدفمند، برنامه‌ریزی شده و مستمر از راهکار‌های اصلی کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها است که استان اردبیل از این حیث در وضعیت مطلوبی قرار دارد./ تسنیم

کد خبر : 15170

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس